Cilt yenileme için salatalık maskesi tarifleri

1
194 okunma
Salatalık Maskesi Tarifleri
Salatalık Maskesi Tarifleri

Kabuğunda cildi yenileyen bir çok vitamin ve mineral içeren salatalık % 96 su içermektedir. İçerdiği su, vitamin ve mineraller ile cildin nemini arttırıp kırışıklıkları önleyen salatalık ile bir çok farklı maske yapılmaktadır. Sizde kendinize uygun salatalık maskesinden birini seçerek cildinizi  yenileyip canlandırın.

Salatalık Maskesi Tarifleri
Salatalık Maskesi Tarifleri

Salatalık Maskeleri

Salatalık Maskesi 1

Cildi gerginleştiren, besleyen, cilt sarkmalarını önleyen, lekelerin rengini açan bu salatalık maskesi haftada bir gün uygulanmalıdır.

-1 adet salatalık
-1 çay kaşığı susam yağı
-1 çay kaşığı elma sirkesi
-1 adet yumurta sarısı

Salatalık soyulup rendelenir. Diğer maske malzemeleri salatalığa eklenip güzelce karıştırılır. Yüz ve boyun bölgesine uygulanıp 30 dakika sonra yıkanır.

Salatalık Maskesi 2

Kırışıklıkları önleyen , cildin daha aydınlık görünmesini sağlayan salatalık maskesini haftada iki defa uygulayabilirsiniz.

-1 adet salatalık
-Süt

Salatalık soyulup püre haline getirilir. Üzerine krem kıvamını alana kadar süt ilave edilir. Karışım yüze sürülüp 30 dakika bekletilir. Yüz yıkanır ve hafif nemli kalacak şekilde kurulanır.

Salatalık Maskesi 3

Cildin sağlıklı ve canlı görünmesini sağlayan bu maskeyi haftada bir kez düzenli olarak uygulayabilirsiniz.

-1 adet salatalık
-1 yemek kaşığı pirinç unu
-1 yemek kaşığı elma suyu
-2 tatlı kaşığı zeytin yağı

Salatalık soyulup rendelenir. Un ile salatalık yaklaşık 10 dakika pişirilir. Krem kıvamı alan karışıma elma suyu ve zeytinyağı ekleyip karıştırılır. Yüzünüze sürüp 15 dakika bekleyip yıkanır.

Salatalık Maskesi 4

Cilt rengini dengeleyen, pürüzsüzleştiren, yumuşak olmasını sağlayan bu maskeyi haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

-2 adet salatalık
-2 tatlı kaşığı yoğurt
-1 çay kaşığı zeytinyağı

Salatalıklar rendelenip yoğurt ve yağ ile karıştırılır. Temiz cilde uygulanıp 20 dakika sonra yıkanır. Yüz nazik hareketlerle kurulanır.

1 YORUM

  1. her bayan gibi ben de maske yapıyorum. ancak doğal olmayan maskeler bayağı pahalı ve uğraştırıcı oluyor. cilt için de ne kadar yararlı bilemem. ama burdaki maske gayet iyi ve doğal.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here