Doğal Gül Suyunun Faydaları Nelerdir?

0
65

Öncelikle yazımızın başında belirtmekte fayda var ki, gül suyu kesinlikle doğal olmalıdır. Doğal olmayan gül suyundan herhangi bir fayda beklemek yerine zarar beklemeniz daha doğru olacaktır. Gül suyu damıtma yöntemi ile gül yapraklarından elde edilmektedir. Sadece bu şekilde elde edilen gül suyu, son derece faydalıdır. Gül resmi indir için enbilgin.com sitemize girebilirsiniz.

sevgililer-gunu-resimli-mesajlar

Kullanım alanlarına baktığımız zaman hemen her yerde karşımıza çıkmaktadır. En fazla tıpta ve kozmetik alanlarında görülen gül suyu, mutfağa kadar girmiş durumdadır.

Sadece Türkiye’de değil, birçok ülke Gül’ün önemini anlamış konumdadır. Sadece kokusu bile birçok insanı etkilemekte olan gül, birden fazla renge sahiptir. Son zamanlarda üzerinde yapılan araştırmalar ile tedavi amaçlı kullanılmaktadır.

Sadece kokusu değil, kendisinin tadı da oldukça güzeldir. Gül reçeli hiç yediniz mi? Diye soru sormak geldi içimizden. Birçok bayan tıpkı domates güzeli gibi, gül güzeli diye adlandırılır. Bunun sebebi, kendilerine gül suyu ile bakmalarından ileri gelmektedir. Ayrıca birçok Mısır güzelinin gül suyu ile güzelliklerine güzellik kattıklarına inanılmaktadır. Ayrıca gül ve manzara resmi indir için enbilgin sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yine geçmişte birçok tatlının üzerine katılan tatlandırıcı şeklinde de kullanıldığı bilinmektedir. Yani, tatlıyı daha çok tatlandırsın, güzelliğe güzellik katsın diye gül yaprakları veya gül suyu kullanılmıştır.

Gül Suyunun Faydaları

Maddeler halinde gül suyunun faydalarını aktarmak istiyoruz;

-Sakinleştirici özelliğe sahip -Antibakteriyel içeriği sayesinde tedaviye yardımcı olur -A,D,C,E ve b3 vitaminlerini içerir

Gül suyunu çay halinde kullananlara uzmanlar, birçok hastalıkta güçlü bir bağışıklık sisteminin size yerleşeceğini söylemektedir. Bunun yanı sıra böbrek gibi kronik rahatsızlıklarda da oldukça faydalıdır.

Günümüzün en çok sıkıntılı ağrılarından olan diş ağrısına da oldukça faydası vardır.

Yine bilinen göz ile alakalı tahriş, şişliklere de oldukça etkilidir.

Sindirim sistemindeki düzeni sağlar ve rahatlatmaya yardımcı olur.

Cilt Açısından Gül Suyunun Faydası Nedir?

Cilt açısından şu şekilde giriş yapmak daha doğru olacaktır;

Cilt enfeksiyonlarında tedavi amaçlı kullanılmaktadır. Yani, buna birçok durumda ek yapabilirsiniz. Enfeksiyon dediğiniz zaman aklınıza cilt ile alakalı hemen her şey gelebilir. Birçok cilt bakım tekniğine uyan tek doğal iksir gül suyudur. Her zaman tedavi edici özelliği ile uzmanlar, tamamlayıcı olarak görmektedir. İçerdiği yatıştırıcı etkisiyle kuruyan cilt için ve yaşlanan cilt için son derece faydalıdır.

Tonik görevi gördüğü için cildi temizleme de kullanılır. Kızarmış cilt veya tahriş olmuş cilde ise tedavi etkisiyle yardımcı olur ve kızarıklığı giderir. Siyah noktaların azalmasına, hatta yok olmasına kadar etkisi vardır.

Saç Bakımında Gül Suyunun Faydaları Var Mı?

Elbette vardır. Aldığınız birçok kozmetik ürünlerine dikkatle bakarsanız, içeriğinde gül suyunu görebilirsiniz. Son zamanlarda artan gül suyu içerikli kozmetik ürünleri, saç konusunda oldukça başarılıdır. Gül suyunun saçta etkisi, kan akışını yükseltmesiyle etkilidir. Buna göre saçların dökülmemesi sağlanır ve saçların güçlenmesine yardımcı olur.

Uzmanlar, makalemizin başında dediğimiz gibi orijinal gül suyunun bu etkilere sahip olduğunu aktarmaktadır. Sentetik, katkı maddeleriyle oluşturulmuş, kimyasal gül suyunun zarardan başka faydası yoktur. Gül suyunu alırken orijinal olmasına mutlaka dikkat etmelisiniz. Fiyat açısından diğeriyle arasında ciddi fark vardır. Güvendiğiniz markaları önce araştırıp, daha sonra eczane gibi daha güvenilir yerlerden almaya özen gösteriniz. Yapacağınız ufak bir araştırma ve yorumları okuma şekliyle, hangi ürünün orijinal gül suyu olduğunu rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Daha sonra bu öğrendiğiniz markayı güvenli yerlerden temin edebilirsiniz.

Bu içerik enbilgin.com için yayınlanmıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here