Doktor randevu hattı

0
62

Sağlık Bakanlığı yaptığı son düzenlemelerle hastane randevu sistemini kökten değiştirdi ve çok daha kolay hale getirdi. Yıllardır Türkiye’nin kangren olmuş sistemlerinden olan hastane randevu sistemi bu sayede artık tek bir merkezden halledilecek. Yeni uygulama ile, hastaneden randevu almak için ne hastaneye gitmek, ne de doğrudan hastaneye telefon etmek gerekiyor. Artık tüm hastane randevuları Sağlık Bakanlığının yürüttüğü randevu sistemi tarafından sağlanacaktır. Bakanlığın açtığı alo randevu hattını arayabilir, mobil uygulamayı kullanabilir ya da online olarak bakanlığın randevu sitesini ziyaret edebilirsiniz. Çok daha kısa bir sürede istenilen hastane ve doktordan randevu alabilirsiniz. Öte yandan aynı sistem, tahlil sonuçlarını öğrenmek için de kullanabiliyor. Dilerseniz internet üzerinden tahlil sonuçları için randevu alabilir, ya da isterseniz alo randevu hattından gerekli randevuyu talep edebilirsiniz. Böylece artık doktor randevu almak çok daha kolay ve de pratik.
Alo randevu hattında görev yapan ve bu konuda eğitilmiş özel bir personel çalışıyor. Bu ekip hastaları ve hasta yakınlarını yönlendirerek ister tahlil sonucu için, ister doktor muayene randevusu için yardımcı olacaklardır.

Online doktor randevu sistemi de yeni radevu sisteminin önemli ve sıklıkla tercih edilen bir parçasıdır. Hatta kolay menüsü ve hızlı ilerleyen işlem sistemi ile, oldukça fazla ziyaret edilmektedir. Bu yeni sistemle online olarak doktor randevusu son derece kolay bir hale getirildi.
Online randevu sisteminden randevu alabilmek için öncelikle sisteme ve siteye üye olmanız gerekiyor. Bunun için sitedeli “üye ol”bölümüne otomatik olarak yönlendirileceksiniz. Üye olmak için önünüze çıkan formu doldurmanız gerekmektedir. Bu formda T.C. Kimlik no ve diğer kimlik bilgileri sorulmaktadır. Sisteme üye olduktan sonra, zaman zaman almanız gereken doktor randevularını online olarak bakanlığın sitesinden almanız mümkün olacaktır. Ayrıca alo randevu hattını aramanıza da gerek yoktur.
Öte yandan online randevu sistemi ile randevularınızı değiştirebilir, iptal edebilir ya da yeniden düzenleyebilirsiniz. Erteleme ve başka tarih ve doktora alma da mümkündür. Online doktor randevusu alma sistemi, özellikle görsel tip hasta yakınları için ve işlemlerini görerek yapmak isteyenler için biredir bir sistem olarak hizmet veriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here