Duygun Yarsuvat (Galatasaray’ın Başkan Adayı) kimdir?

0
52

Sezon başından bu yana Süper Lig ve Şampiyonlar Ligi’nde aldığı kötü sonuçlar nedeniyle kötü günler geçiren Galatasaray‘da, olağanüstü seçimli genel kurul yapılmasına karar verilmişti. Galatasaray‘ın yeni başkanını seçeceği olağanüstü seçimli genel kurul 25 Ekim 2014’de gerçekleştirilecek. Ünal Aysal’ın yeniden aday olmayacağı genel kurulda Alp Yalman ve Duygun Yarsuvat başkanlık için yarışacak. Alp Yalman’ı az çok tanıyoruz ancak Duygun Yarsuvat ismini Galatasaray başkanlığına aday olacağı açıklandıktan sonra duyduk. Bu nedenle Galatasaray’ın başkan adayı Duygun Yarsuvat hakkında bilgiler vermek istiyoruz. Duygun Yarsuvat Kimdir?

Duygun Yarsuvat kimdir
Duygun Yarsuvat kimdir

Duygun Yarsuvat Kimdir?

Duygun Yarsuvat, 18 Ağustos 1937 yılında İstanbul’da doğmuştur. Ortaöğrenimini Galatasaray’ın gelmiş geçmiş çoğu yöneticisi gibi Galatasaray Lisesi’nde tamamlamıştır. Daha sonra yükseköğrenimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlamıştır.

18 Ağustos 1937 yılında İstanbul’da doğan Yarsuvat, Orta öğrenimini İstanbul, Galatasaray Lisesi?nde (1948-1957) tamamladıktan sonra, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi?nden 1961 yılında mezun oldu. Dikkat çekici bir mesleki kariyeri olan Yarsuvat, İstanbul Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi ve Galatasaray Üniversitesi gibi köklü üniversitelerde öğretim üyeliği yapmıştır. Duygun Yarsuvat halen Türk Ceza Hukuku Derneği’nin başkanlığını sürdürmektedir. 2008 yılına kadar Galatasaray Üniversitesi Rektörlüğü görevini de yürüten Prof.Dr. Duygun Yarsuvat’ın Türkçe, Fransızca ve İngilizce makaleleri ve kitapları bulunmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here