Emekli Maaşları 2014 Kurban Bayramı Öncesi Verilecek mi?

0
167 okunma
Emekli maaşları bayram öncesi verilecek mi
Emekli maaşları bayram öncesi verilecek mi

Her bayram öncesi olduğu gibi 2013 Kurban Bayramı öncesi de emeklilerin maaşlarının bayram öncesi verilip verilmeyeceği merak konusu oldu. Memur maaşlarının bayram öncesi ödenmesi neredeyse bir gelenek haline geldi. Ancak aynı şeyi emekliler için söylemek mümkün değil. Zira “emekli maaşları bayram öncesi ödenecek mi?” muamması her yıl tekrar tekrar yaşanıyor. Emekliler de bu konuda haklı olarak sitemkar tepkiler gösteriyor. Memur maaşları bayram öncesi ödenirken, emekli maaşlarının neden ödenmediğini ne hükumet açık ve net bir dille anlatıyor ne de emekliler bu durumu anlayabiliyor. Geçtiğimiz günlerde memur maaşlarının 2013 Kurban Bayramı öncesi 11 Ekim 2013 cuma günü ödeneceği hükumet tarafından açıklanmıştı. Aynı açıklamada emekli maaşları ile ilgili bir bilgi verilmemişti.

Emekli maaşları bayram öncesi verilecek mi
Emekli maaşları bayram öncesi verilecek mi?

maaş ödemeleri, emekli maaşı ödemeleri, memur maaşı ödemeleri, kurban bayramı emekli maaşları, emekli maaşları bayram öncesi ödenecek mi

Emekli maaşları bayramdan önce verilecek mi? sorusu emeklilerin düşüncelerini meşgul ederken, konuyla ilgili müjdeli haber Çalışma Bakanı Faruk Çelik’ten geldi.

Çalışma Bakanı Faruk Çelik, “emekli maaşlarının kurban bayramı öncesi ödenmesi” ile ilgili çalışma başlattıklarını ve bu konuda detaylı açıklamanın önümüzdeki günlerde yapılacağını açıkladı.

Emekli maaşlarının 2013 Kurban Bayramı öncesi ödenmesi ve bu konuda emeklilerimizin yüzünün hiç değilse bayramdan bayrama gülmesini  ve Kurban Bayramı’nın hayırlara vesile olmasını diliyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here