Emeklilere 600 TL Yıllık Isınma Parası Verilecek mi?

1
521 okunma
Emeklilere 600 TL Yakacak Parası Yardımı
Emeklilere 600 TL Yakacak Parası Yardımı

Yıllarını devlet için çalışarak harcamış ve hak ettiği zaman emekli olmuş çok sayıda vatandaşa müjdeli bir haber geldi. Alınan bilgilere göre emeklilere 600 TL yıllık ısınma parası verileceği söyleniyor. Girmiş olduğumuz kış mevsiminde ısınma ihtiyacının başlaması ve emeklilerin ortalama maaşı düşünüldüğünde, aylık ortalama 200-250 TL yakıt masrafıyla baş etmek hiç de kolay değil. Emekli maaşları ülkemizde ortalama 800-1200 TL arasında değişiyor. Bu miktardan 200-250 TL yakık ücreti düşüldüğünde geriye kalan miktar bırakın yoksulluk sınırını, açlık sınırının bile altında kalıyor. Kış mevsiminde ortalama 3 ay boyunca havala soğuk gidiyor ve bu dönemde evlerin ısınma ihtiyaçları doğalgaz ya da diğer yollarla karşılanıyor. Emeklilere verilecek 600 TL, en azından ayda 200 TL gibi bir destek anlamına geliyor. Emeklilere 600 TL Yıllık Isınma Parası Verilecek mi? Detaylar haberin devamında.

Emeklilere 600 TL Yakacak Parası Yardımı
Emeklilere 600 TL Yakacak Parası Yardımı

Emeklilere 600 TL Yıllık Isınma Parası Verilecek mi?

Bazı gazete ve haber sitelerinin bir kaç gün önce paylaştığı “Emeklilere 600 Liralık Yakacak Yardımı” başlıklı haber emeklileri umutlandırdı. Habere göre emekli vatandaşlara her yıl 600 TL yakacak yardımı yapılması yönünde bir kanun teklifi Meclis’e sunulmuştu. Ancak yaptığımız araştırmalarda bahsi geçen kanunun meclise ne zaman ve hangi milletvekili tarafından verildiğine dair bir bilgi bulamadık. TBMM resmi internet sitesindeki Kanun Tasarı ve Teklifleri bölümünde de konuyla ilgili herhangi bir teklifin olmadığını gördük.

Emeklilere 600 TL Yakacak Yardımı haberi asparagas olabilir!

Milyonlarca emekliyi heyecanlandırmaya yeten haberin doğru olmadığını ve ilgi çekmek isteyen bazı basın kuruluşlarının uydurduğu bir haber olduğunu düşünüyoruz. Umarız ki biz yanılalım ve bahsi geçen 600 TL yakacak yardımı emeklilerimize verilsin.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here