En Çok İzlenen Spor Programları

0
1.094 okunma

Türkiye’de spor programları TV izleyicisi tarafından en çok rağbet gören TV programları arasında yer alıyor. Türkiye’de birçok spor programı yıllardır devam etmekte ve reyting sıralamalarında zirvede yer almaktadır. Futbolda Süper Lig maçlarının özet görüntülerinin TRT dışında hiçbir kanala verilmemesi spor programlarının bazılarında farklı formatlara kaymalara neden oluyor. Futbol konuşmak yerine daha çok mizah içeren konuşmaların yapıldığı ve futbol sahasına farklı açıdan yaklaşıldığı programlarda seyirci tarafından oldukça ilgi görüyor. Sosyal medyada fazlası ile gündem olan spor programları her hafta sonu izleyiciyi ekranlara kilitliyor.

Spor Programları

Türkiye’de en çok izlenen spor programlarına örnek vermek gerekirse, Rıdvan Dilmen ile Güntekin Onay’ın yer aldığı Yüzde Yüz Futbol, Şansal Büyüka, Mustafa Denizli ve Tümer Metin’in bulunduğu Maraton, Ersin Düzen ile Hakan Ünsal’ın yer aldığı Stadyum, Serhat Ulueren’in sunduğu Telegol ve Ertem Şener’in sunduğu Ahmet Çakar, Sinan Engin, Rasim Ozan Kütahyalı ve Abdulkerim Durmaz’ın yer aldığı Beyaz Futbol programlarını sayabiliriz.

Yüzde Yüz Futbol

Yaklaşık 10 yıldır devam eden ve Ntv’nin fenomen haline gelmiş spor programlarından Yüzde Yüz Futbol 3 büyük takımın her maçının devre arasında ve sonunda Güntekin Onay’ın sunumu Rıdvan Dilmen’in yorumları ile seyirci karşısına çıkıyor. Türkiye’nin en iyi spor yorumcularından biri olarak kabul edilen Rıdvan Dilmen maçları analiz ediyor entelektüel sunucu Güntekin Onay ise soruları ve yorumları ile Rıdvan Dilmen’e destek oluyor. Uzun yıllardır devam eden program reyting sıralamalarında hiçbir zaman alt sıralara düşmüyor.

Maraton

Şansal Büyüka’nın sunduğu Maraton yıllardır devam ediyor. Önceleri Şansal Büyüka ile Erman Toroğlu’nun beraber gerçekleştirdiği program Erman Toroğlu’nun ayrılması ile birlikte birçok kişiye tanık oldu. Son olarak Şansal Büyüka ile birlikte Mustafa Denizli ve Tümer Metin’in yer aldığı Maraton her Pazar günü maçlardan sonra yayıncı kuruluşta ekrana geliyor.

Beyaz Futbol

Ertem Şener’in hazırlayıp sunduğu Beyaz Futbol yorumcuları Sinan Engin, Ahmet Çakar, Rasim Ozan Kütahyalı ve Abdülkerim Durmaz ile birlikte izleyicilerine Beyaz TV ekranlarında keyifli anlar yaşatıyor. Futbol görüntülerinin kendilerine verilmemesi nedeni ile daha çok futbolun saha dışındaki konularını ele alan Beyaz Futbol birçok mizahi görüntüye de programda yer veriyor ve Pazar günleri ekrana geliyor.

Stadyum

Ersin Düzen’in sunduğu programa Hakan Ünsal yorumları ile teşrif ediyor. TRT 1 ekranlarında yayınlanan program maç görüntüleri üzerinden giderek izleyiciyi maçlar hakkında bilgilendirmeye çalışıyor. Yıllardır devam eden Stadyum programı TRT’nin en çok izlenen programlarının başında geliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here