En Çok İzlenen ve Beklenen Korku Filmleri (2014)

1
150

Geçtiğimiz yıl yine haziran ayında yayınladığımız En Çok İzlenen Korku Filmleri (2013) başlıklı yazımızın büyük ilgi görmesi bizi oldukça mutlu etti. Ziyaretçilerimizin yazımıza bu denli ilgi göstermesi bizi mutlu etmenin yanında En Çok İzlenen Korku Filmleri (2014) başlıklı bir yazı yazma konusunda da cesaretlendirdi. Film tutkunlarının en çok tercih ettiği türler arasında olan korku filmleri, heyecanı ve adrenalini seven sinemaseverlerin bir numaralı tercihi oluyor. Evde ya da dışarıda, yapılabilecek en eğlenceli aktivitelerin başında gelen film izlemek, eğer seçilen film izlenmeye değer çıkarsa çok daha eğlenceli hale gelebiliyor. Hangi filmi izleyeceğini düşünen ve bu konuda internetten arama yapan film tutkunlarının işini bir nebze olsun kolaylaştırmak ve film tercihleri konusunda yardımcı olmak için 2014’ün en çok izlenen korku filmlerini bir araya getirdik. Her ne kadar geçtiğimiz bir yıla çizgi roman kahramanlarının beyaz perdeye uyarlanmış halleri damga vurduysa da 2014 yılında vizyona giren korku filmleri arasında da izlenmeye değer yapımlar bulunuyor. En Çok İzlenen Korku Filmleri (2014)‘ü yazının devamında liste halinde bulabilirsiniz.

En Çok İzlenen ve Beklenen Korku Filmleri (2014)
En Çok İzlenen ve Beklenen Korku Filmleri (2014)

Aşağıdaki listede yer alan korku filmleri, 2014 yılında gösterime girmiş ya da gösterime girecek korku filmleri arasından seçilmiştir. Listedeki bazı filmler Türkiye’de henüz gösterime girmemiş ya da hiç girmeyecek olabilir. Ancak internet ortamından listedeki filmlere ulaşmak çok zor olmayacaktır. Bu liste editörün seçimi olup herhangi bir iddiası bulunmamaktadır.

2014’ün En Çok İzlenen Korku Filmleri

1- Under the Skin

Oyuncular: Scarlett Johansson, Paul Brannigan, Robert J. Goodwin

Yönetmen: Jonathan Glazer

Vizyon Tarihi: 4 Nisan 2014 (İngiltere)

Filmin Konusu: Gizemli, güzel ve güçlü bir kadın İskoçya’da halk arasından bazı insanları avlayarak yemektedir.

2- Horns

Oyuncular: Daniel Radcliffe, Juno Temple, Max Minghella, James Remar

Yönetmen: Alexandre Aja

Vizyon Tarihi: Henüz bilinmiyor

Filmin Konusu: Kız arkadaşının gizemli ölümünün ardından, genç bir adam şakaklarından çıkan iki boynuzla uyanır.

3- Oculus (Göz)

Oyuncular: Karen Gillian, Brenton Thwaites, Katee Sackhoff, Rory Cochrane

Yönetmen: Michael Flanagan

Vizyon tarihi: 4 Temmuz 2014

Filmin Konusu: Cinayetten suçlu bulunan kardeşini, suçu doğaüstü bir varlığın işlediğini kanıtlamaya çalışarak aklamak isteyen bir kadının hikayesi anlatılıyor.

4- Deliver Us from Evil (Bizi Şeytandan Koru)

Oyuncular: Eric Bana, Edgar Ramirez, Joel McHale, Olivia Munn

Yönetmen: Scott Derrickson

Vizyon Tarihi: 2 Temmuz 2014 (ABD)

Filmin Konusu: Ralph Sarchie (Eric Bana), New York’ta işlenmiş ve işlenmeye devam eden bir dizi esrarengiz suçu araştırmakta olan bir polistir.  Şehrin güvenliğini sağlayabilmek için şeytan çıkarma ritüelleri konusunda bilgili bir rahiple (Edgar Ramirez) güçlerini birleştirir.

5- The Babadook

Oyuncular: Essie Davis, Noah Wiseman, Daniel Henshall

Yönetmen: Jennifer Kent

Vizyon Tarihi: Henüz bilinmiyor

Filmin konusu: Kocasının korkunç ölümünden sonra yalnız kalan bir anne, küçük oğlunun evde gezinen Babadook isimli bir canavar olduğu korkusuyla başa çıkmak zorundadır. Ancak kısa bir zaman içinde bu varlığın gerçek olduğunu anlayacaktır.

6- The Green Inferno

Oyuncular: Kirby Bliss Blanton, Daryl Sabara, Magda Apanowicz

Yönetmen: Eli Roth

Vizyon Tarihi: 5 Kasım 2014 (ABD)

Filmin Konusu: Bir grup aktivist öğrenci yağmur ormanlarını kurtarmak için New York’tan Amazon’a hareket ederler. Bu uçsuz bucaksız yeşil yere geldikten kısa bir süre sonra burada yalnız olmadıklarını ve hiçbir iyiliğin cezası kalmayacağını keşfederler.

7- Odd Thomas

Oyuncular: Anton Yelchin, Addison Timlin, Willem Dafoe

Yönetmen: Stephen Sommers

Vizyon Tarihi: 28 Şubat 2014 (ABD)

Filmin Konusu: Kaliforniya’da bir çöl kasabasında yaşayan gizemli ve duru-görü yeteneklerine sahip bir adam, bir takım karanlık ve tehlikeli güçlerle bağlantı kurar.

8- Willow Creek

Oyuncular: Alexie Gilmore, Bryce Johnson

Yönetmen: Bobcat Goldthwait

Vizyon Tarihi: 2 Mayıs 2014 (İngiltere)

Filmin Konusu: Korku filmlerinin ünlü yönetmeni Bobcat Goldthwait’in bu filmi, ormana gitmeden önce iki kez düşünmenizi sağlayacak bir yapım olarak dikkat çekiyor.

9- The Human Race (İnsan Yarışı)

Oyuncular: Paul McCarthy-Boyington, Eddie McGee, Trista Robinson

Yönetmen: Paul Hough

Vizyon Tarihi: 13 Haziran 2014 (ABD)

Filmin Konusu: İnsan Yarışı’nda 80 kişilik bir grup insan kaçırılarak bilinmeyen bir yere götürülür. Bu insanlar arasında kadın erkek, genç yaşlı, sporcu engelli, beyaz siyahi ve evsiz olmak üzere her türlü insan vardır. İnsan Yarışı, uymadığınız takdirde ölümünüze neden olacak kuralları olan bir yarıştır. Durursanız ölürsünüz, düşerseniz ölürsünüz…

10- 13 Sins (13 Günah)

Oyuncular: Mark Webber, Devon Graye, Tom Bower

Yönetmen: Daniel Stamm

Vizyon Tarihi: 11 Nisan 2014 (Polonya)

Filmin Konusu: Pazarlamacılık yapan Elliot, kendisini riskli bir oyuna sürükleyecek şifreli bir telefon çağrısı alır. Bu oyunda kazanmak için her biri bir öncekinden daha zor olan 13 görevi tamamlamak gerekmektedir.

En Çok İzlenen ve Beklenen Korku Filmleri (2014) başlıklı konumuz güncellenmeye devam edecektir. Sizin de bu listeye dahil edilmesini istediğiniz korku filmleri varsa, sayfanın altındaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here