En İyi 10 WordPress Sosyal Paylaşım Eklentisi (2017)

0
56

WordPress, websitesi sahibi olanların bildiği, olmak isteyenlerin ise araştırırken mutlaka karşılaştığı hazır websitesi yazılımıdır. Sitemiz Sosyolife da dahil internetteki websitelerinin %19’unun alt yapısını WordPress oluşturmaktadır. Hazır bir yazılım olan WordPress, bir websitesi oluşturulurken tek başına kullanılmıyor. Bunun sebebi WordPress’in tek başına tasarım ve özellik olarak her websitesinin gereksinimlerini karşılamamasıdır. Ancak bu detay hiç önemli değil çünkü WordPress için kodlanmış binlerce tema (tasarım) ve websitesine dinamik özellikler kazandıracak binlerce eklenti mevcuttur. WordPress alt yapısıyla kurulan bir websitesi, arama motoru optimizasyonu (SEO) eklentileri, fotoğraf ve video içerikleri için galeri ve player eklentileri, websitesindeki içeriklerin sosyal medyada kolay ve hızlı paylaşımını sağlayacak eklentiler gibi birçok yardımcı eklentiyle daha dinamik ve daha güçlü hale getirilebilir. Biz bu yazımızda WordPress alt yapısı kullanan bir websitesindeki içeriklerin, sosyal paylaşım sitelerinde hızlı ve kolay paylaşılmasına yardımcı olan eklentilere yer vermek istedik. Yazının devamında en iyi WordPress sosyal paylaşım eklentilerinin listesini bulabilirsiniz.

en iyi wordpress sosyal paylaşım eklentileri

En İyi WordPress Sosyal Paylaşım Eklentileri

1- Digg Digg

Birçok özel ayar yapabileceğiniz ve neredeyse bütün sosyal medya platformlarını destekleyen bir eklenti. Sosyal medya paylaşım butonlarının sitenizdeki içeriğin solunda ya da sağında kaymasını sağlayabiliyor, böylelikle içeriğin sosyal medya platformlarında paylaşılma olasılığını da arttırmış oluyorsunuz.
İndirme Adresi: http://wordpress.org/plugins/digg-digg/

2- Flare

Basit ve ziyaretçinin dikkatini çekmek için tasarlanmış bir eklenti.Sadece sosyal paylaşım butonları değil, aynı zamanda ziyaretçilerin sosyal medya hesaplarınızı sitenizden çıkmadan takip etmeleri için widgetlarda oluşturabiliyorsunuz.

İndirme adresi: http://wordpress.org/plugins/flare/

3- ShareThis

ShareThis eklentisi harika ayar seçenekleri ve onlarca özelliğe sahip. 120’den fazla sosyal medya platformunu destekliyor. 1,5 milyon ile WordPress’in en çok indirilen eklentileri arasında yer alıyor.

İndirme adresi: http://wordpress.org/plugins/share-this/

4- Share Buttons by AddThis

330’dan fazla sosyal medya platformunu ve imleme sitesini destekliyor. Kayan sosyal paylaşım çubuğu özelliğine sahip olmaması en büyük dezavantajı olsa da birçok görünüm seçeneğiyle kullanılabilirliği oldukça yüksek bir eklenti.

İndirme adresi: http://wordpress.org/plugins/addthis/

5- Floating Social Media Icon

Sitenin istenilen alt köşesinde sosyal medya hesaplarınıza ait butonların, “yukarı çık” butonunda olduğu gibi sayfa aşağı yukarı kayarken sürekli kayarak ziyaretçinin dikkatini çekmesini sağlayan bir eklenti.

İndirme adresi: http://wordpress.org/plugins/floating-social-media-icon/

6- Social Media Feather

İndirme adresi: http://wordpress.org/plugins/social-media-feather/

7- Slick Social Sharing Buttons

İndirme adresi: http://wordpress.org/plugins/slick-social-share-buttons/

8- Social Media Widget

İndirme adresi: http://wordpress.org/plugins/social-media-widget/

9- Shareaholic

İndirme adresi: http://wordpress.org/plugins/sexybookmarks/

10- Share Buttons by AddToAny

İndirme adresi: http://wordpress.org/plugins/add-to-any/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here