Lazer epilasyon cihazları gerçekten işe yarıyor mu?

lazer epilasyon cihazları işe yarıyor mu
lazer epilasyon cihazları işe yarıyor mu

Bu sorunun cevabı biraz kişiselleşiyor. Genel olarak uzmanların klinik çalışmalarına göre bazı model epilasyon cihazlarının uzun süreli ve güvenli olarak sonuçlar verdiği ispatlanmış ve Amerikan FDA kurumu tarafından onaylanmıştır. Epilasyon cihazı seçimi yaparken bu detayları göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Güzellik merkezlerinde tabi bir çok lazer çeşidi var. Her kıl tipine göre cihazlar kullanılıyor. Evde kullanılan epilasyon cihazları ise tek tip olarak üretildiği için kadınlara sıkıntılar yaşatabiliyor. Bu cihazlar kızıl, sarı renkli ya da ince renkli kıllara ve esmer tenlere etki etmiyor. Daha çok beyaz ten üzerinde olan siyah kıllar üzerinde işe yarıyor. Ayrıca bu süreçte lazer epilasyon yapılan bölgelerin güneş görmemesi gerekiyor. Bu yüzden yüze yapılan uygulamaların seansları diğer bölgelere göre oldukça uzun sürüyor.

Örneğin sırttaki tüylerden altı ayda kurtulabilirken yüzdeki tüylerden kurtulmak yıllar alabiliyor. Kılların kalınlığı da bu süreci etkiliyor. Cihazların ömürlük olmadığını, kartuşlarında bulunan sınırlı ışık atımları sayılarının olduğunu ve bazı markaların yedek kartuş üretmediğini hatırlatmakta fayda olduğunu düşünüyoruz.

Uygulama seansları kişiden kişiye değişiklik gösteriyor. Cihazların özelliğine göre 24 saatte bir uygulama yapılabilir. Aynı seansta sürekli aynı bölgeye lazer uygulamak cildi tahriş edebilir. Çoğu kadın, bir sonraki seansı yapmak için kılların uzamasını bekliyor. Böylece seanslar arasındaki kılların çıkma süresi hesaplanabiliyor. Genel olarak ilk beş seansta farkı görmek mümkün değil. Şunu da unutmamak gerekir ki, kılların bir daha asla çıkmayacağı garantisi maalesef ki yok. Hormonal bozukluklar, gebelik gibi etkenler tekrar kıl oluşumuna neden olabilir.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here