Erkan Kolçak Köstendil kimdir? (Çukur Vartolu)

2
489
erkan-kolcak-kostendil

Erkan Kolçak Köstendil, Kanal D ekranlarında yayınlanan Ulan İstanbul dizisinde canlandırdığı Carlos karakteri ile geniş kitlelere adını duyurmuştu. Başarılı oyunculuğu ve sempatik kişiliği ile izleyicilerin gönlünü kazanan Erkan Kolçak Köstendil, şu sıralar Show TV ekranlarında yayınlanan fenomen dizi Çukur’da Vartolu karakterini canlandırıyor. Çukur’un Vartolu’su Erkan Kolçak Köstendil kimdir hadi yakından tanıyalım.

Ulan İstanbul Carlos (Erkan Kolçak Köstendil) Kimdir?

Erkan Kolçak Köstendil 1983 Bursa doğumlu bir oyuncudur. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tiyatro bölümünden mezun olan oyuncu ilk kez sanal dünyanın vazgeçilmezi olan Facebook’da yayınlanan Mukadderat adlı diziyi yazıp yönetmiştir. Erkan Kolçak Köstendil çeşitli reklam filmlerinde ve tiyatro oyunlarında da yer almıştır.

Erkan Kolçak Köstendil’in Rol Aldığı Dizi ve Filmler

2009 yapımı “M.A.T” dizisinde, 2012 yapmı “Babalar ve Evlatları” dizisinde, 2008 yapımı “Güz Sancısı” filmine rol almıştır. TRT1 de gösterilen “Sakarya Fırat” dizisindeki Er Mahmut Karakum karakteriyle herkesin beğenisini kazanmıştır. “Merhamet” dizisinde Mehmet karakterine hayat vermektedir (2013). Tiyatro Tiyatro dergisi tarafından “Yılın Erkek Oyuncusu” ödülünü ‘Aut taki rolüyle Erkan Kolçak Köstendil ve ‘Disko 5 No lu oyunundaki performansıyla Mirza Metin paylaşmıştır. ’17. Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Oyuncu Ödülleri, Seçici Kurul Genç Oyuncu Özel Ödülü: Erkan Kolçak Köstendil (Aut – Sıfırnoktaiki) almıştır.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here