Erkeklerin Ciltlerini Korumasına Yardımcı Maskeler

0
104
erkekler icin cilt bakimi tarifleri

Cilt maskesi denildiğinde aklımıza hemen bayanların yaptığı maskeler gelmektedir. Fakat bayanların cildi gibi erkeklerin ciltleri de çevre etkileri ve güneş ışınlarının yoğun etkisinden zarar görebilmektedir. Erkeklerin ciltleri, yıpratıcı etkilere sakal tıraşı da eklendiği zaman kadınların cildine göre daha kalın bir yapıya sahip olur. Bu nedenle erkekler cilt bakımlarına daha çok önem vermelidir. Erkeklerin sert cildi ve tıraş sonucu yıpranmış ciltler için aşağıdaki maskeleri kullanabilirsiniz.

erkekler icin cilt bakimi tarifleri

Erkekler İçin Besleyici Bakım Kürü

– Ayçiçeği Yağı (Yarım çay bardağı ya da 5 Çorba kaşığı)

– Bir Yumurtanın sadece beyaz kısmı

– Un (iki çorba kaşığı)

– Bezelye (iki çay bardağı)

– Üzüm Pekmezi (iki çorba kaşığı)

İki çay bardağı bezelyeyi cam bir kap içinde tahta kaşık ile ezdikten sonra, sırasıyla diğer malzemeleri de üzerine ekleyip krem kıvamına gelecek şekilde karıştırın. Karışım tamamlandıktan sonra 5-7 dakika dinlenmesi için bekleyin. Oluşan kremi cildinize sürüp 15-20 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın. Özellikle her sakal tıraşından sonra kullanabilirsiniz.

Erkekler İçin Cilt Temizleme Maskesi

– Taze Patlıcan (Orta boy patlıcanın yarısı)

– Kaymak ( Bir çorba kaşığı kaymak)

– Sarımsak (norma boy bir diş)

Patlıcan ile iki bardak suyu uygun bir kap içinde kaynatın. Patlıcanları kaynatmadan önce ufak parçalar halinde dilimleyin. Patlıcan posası çıkacak duruma gelinceye kadar kaynadıktan sonra tahta bir kaşık yardımı ile posasını çıkarın. Posanın üzerine bir diş sarımsağı ekleyip karıştırın. Daha sonra bir çorba kaşığı kaymağı ekledikten sonra krem kıvamına gelene kadar ezerek karıştırın. 6-7 günde bir oluşturduğunuz kremi cildiniz sürerek uygulayın. Kremin cildinizde 15-20 dk kurumasını bekleyiniz. Daha sonra ılık su ile durulayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here