Esenyurt Tahtakurusu ve Böcek İlaçlama Hizmetleri

0
53

İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan bir ilçedir. 2008’e kadar Büyükçekmece ilçesine bağlıyken, bu tarihten itibaren ayrı bir ilçeye dönüşmüştür. Sürekli göç alan emlak fiyatlarının makul olduğu ilçede bu hızlı gelişim beraberinde altyapı sorunlarını ve haşere sorunlarını da getirmiştir. Bölgede böcek popülâsyonunda çok önemli artışlar görülmüştür. Esenyurt’ta görülen böcek türleri arasında, hamam böceği, kalorifer böceği, pire, kene, karınca ve tahtakurusu sık görülmektedir. Tahtakurusu hakkında biraz daha detaya inelim ve aynı zamanda Esenyurt Belediyesi Böcek İlaçlama firması hakkında biraz bilgi verelim.

Tahtakurusu
Renkleri koyu kırmızı ya da kiremit rengidir. Boyları yarım santimetre civarındadır. Kendi başlarına bir hastlaık taşımazlar ancak ciddi kaşıntılara ve tahrişlere yol açarlar bu yüzden çok tehlikeli asalaklardır. Hamam böceği türünün küçük versiyonu gibidir.

Tahtakurusu en çok tahta kurdu ile karıştırılır. Ancak tahta kurdu ahşap yani selüloz ile beslenirken tahtakuruları insan ya da hayvan kanı ile beslenirler. Yani tahtakurusu asalak bir türdür. Konakçılarının kanını emerek beslenirler. Tahtakuruları tüm memelilerin kanını emebilirler. Hayvanlarda daha sık görülse de insanlara da dadanabilirler. Özellikle evlere bir defa girdiklerinde tahtakurusu ile kendi başınıza mücadele etmeniz çok zordur.

Tahtakuruları Hastalık Bulaştırır Mı?
Tahtakuruları organik olarak hastalık bulaştırmazlar. Fakat sizin kanınızı emmeden önce başka bir hayvanın kanını emmişlerse yani siz ikinci konak iseniz ilk konaktaki hastalıkları size taşıyabilirler. Tahtakurusunun ağzında uyuşturucu bir sıvı bulunur. Bu sıvı kurbanını kanını emerken salgılanır ve ısırılan bölgenin uyuşmasını sağlar. Bu yüzden kişiler ısırılırken değil, ısırıldıktan sonra ısırıldıklarının farkına varırlar. Ciddi tahrişlere ve kızarıklıklara yol açarlar. Bebekler için oldukça tehlikeli bir asalaktır. Tahtakurusu ilaçlama yapılarak bu tür sıkıntılar önlenebilir.

Tahtakurusu ilaçlamada kullanılan ilaçlar
Tahtakurusu ilaçlamada zirai ilaç bayilerinden alacağınız DDT(artık yasaklı) ya da sprey ilaçlar ile ile yapacağınız ilaçlamalar işe yaramayacaktır. Tahtakurusu oldukça dirençli bir canlıdır. Basit ilaçlama yöntemleri ile ölmezler. Bu yüzden kaliteli bir ilaçlama firması bulmanız gerekebilir. Esenyurt Haşere ilaçlama firmaları bu konuda bir telefonunuzla sizi bu sorunlardan kurtarabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here