Esmer Tenli Bayanlar İçin Saç Rengi Ve Makyaj Önerileri

0
110
esmer tenliler için saç ve makyaj
esmer tenliler için saç ve makyaj

Esmer tenliyseniz saç renginizi mutlaka dikkatli seçmelisiniz. Özellikle sarıdan uzak durmanız gerekmektedir. Esmer tenliyseniz unutmamanız gereken diğer bir konu ise saç rengini ön plana çıkaracak makyaj yapmanızdır. Bu iki kurala uyarak harika görünebilirsiniz.

esmer tenliler için saç ve makyaj
esmer tenliler için saç ve makyaj

Kahve Tonları Saç Rengi

Esmer tenli bayanlara çok yakışan kahverenginin hemen hemen her tonunu kullanabilirsiniz. Şeftali rengi ruj ve allık tercih ederek saçlarınızın teniniz ile uyumunu daha da ön plana çıkarabilirsiniz.

Kızıl Tonları Saç Rengi

Her ne kadar kullanması zor, sürekli dip boya isteyen bir renk olsa da kızıl tonları tam esmerlere göre bir renktir. Ama kızıl tonları saç rengini kullanacaksanız makyajınızı hafif yapmalısınız. Böylece saçlarınızın iddialı yapısını ön plana çıkaracaksınız.

Siyah Tonları Saç Rengi

Esmer tenli iseniz mavi siyah ton dışında siyahın diğer tonlarından uzak durmalısınız. Mavi siyah ton ile oldukça çekici ve göz alıcı görünebilirsiniz. Makyajınızı yaparken gözleriniz yerine dudaklarınızı ön plana çıkarmalısınız.

Balyaj Tonları

Esmer tenlilerde balyaj yaparken saç renginde büyük değişiklikler yapmak yerine saç renginizden biraz açık tonlar kullanarak saçlarınıza ışıltı katmalısınız. Bu şekilde saçlarınız ışığı yansıtacak ve saçlarınız mükemmel görünecektir. Makyaj tercihinizi kahve tonları ve ışığı yansıtan tonlar tercih edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here