Esmerler için Makyaj Sırları

0
124 okunma
esmer tenliler için makyaj
esmer tenliler için makyaj

Makyaj yapmanın amacı, cildi kusursuz göstermek ve yüzün karakteristik özelliklerini ön plana çıkarmak için yapılan bir işlemdir. Saç rengi, cilt tonu, bulunulan ortam, iklimsel özellikler gibi yapılacak makyajlarında türünün çeşitlenmesine sebep olmaktadır. Kumral veya sarışın bir bayanın uygulayacağı bir makyaj ile esmer bir bayanın yüzüne uygulanması doğru olmayacaktır.

esmer tenliler için makyaj
esmer tenliler için makyaj

Esmer tenli bayanlar için makyaj yapmanın sırlarının başında renk seçimleri gelmektedir. Koyu renk tene veya saça sahip olan bir bayanın cildi solgun ve silik gösteren pembe rengi tercih etmesi çok doğru olmayacak bir davranıştır. Bunun yerine vişneçürüğü veya kiremit renkleri tercih etmek doğru bir davranış olabilir.

Makyaja taban oluşturan fondöten her bayan için olduğu gibi esmer tenli bayanlar içinde olmazsa olmaz bir üründür. Esmer bayanların makyajlarında gözler ve çevresi unutulmaması gereken yerlerden bir tanesidir. Göz makyajında seçilebilecek renkler; yakut kırmızısı, amber kahvesi, çılgın mor, zümrüt yeşili, koyu kahverengi, koyu yeşil, koyu şarap rengi, koyu menekşe rengi gibi seçenekler değerlendirilmelidir.

Bu tür renkler gözlerin güzelliğini ön plana çıkarmada en doğru tercihlerden olmaya aday renklerin başında gelmektedir. Yanaklar içinse çok aşırıya kaçmadan şeftali tonlarında renklerin kullanılabilir. Makyaj yapmada aşırıya kaçmak sadece yanaklar için değil yüzünüzün her alanında ve her türlü cilt tipinde geçerli bir durumdur.

Yazımızın sonunda cildinizin güzel görünmesinin en doğal şekli gün içerisindeki hisleriniz büyük oranda etkili olmaktadır. Mutlu hissettiğiniz bir an yüzünüzdeki güzelliği de artıracaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here