Facebook Videoları Otomatik Oynatma Seçeneğini Kapatma

0
216 okunma
facebook videolar otomatik başlamasın
facebook videolar otomatik başlamasın

Dünyanın en çok kullanılan sosyal paylaşım sitesi Facebook her geçen gün yeni özelliklerle karşımıza çıkıyor. Kullanıcıların sürekli aynı özellikteki bir siteyi kullanmalarından sıkılacaklarını düşünen Facebook yetkilileri, çeşitli zamanlarda siteye yeni özellikler kazandırıyor ve bu özellikleri kullanıcıya sorarak ya da sormadan aktif hale getiriyor. Son dönemde Facebook’a yeni gelen bir özellik de haber akışındaki videoların otomatik oynamaya başlaması oldu. Facebook‘taki arkadaşlarınızın ya da beğendiğiniz bir sayfanın yaptığı video paylaşımları, haber akışına göz atarken ekranda göründüğü anda otomatik olarak oynamaya başlıyor. Bu da istemediğiniz durumlara ve internet kotanızın sizin isteğiniz dışında tükenmesine neden olabiliyor. Ancak Facebook’un otomatik video oynatma özelliğini kapatabiliyorsunuz. Facebook kullanıcılarının bu aralar sık sorduğu Facebook otomatik video oynatma kapatma nasıl olur? sorusunun cevabını sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Geçtiğimiz hafta Facebook’un devreye soktuğu videoları otomatik başlatma özelliği çoğu Facebook kullanıcısının canını sıkar hale geldi. Zira Facebook videolar play tuşuna basmadan otomatik olarak oynamaya başladı. Elbette bu durumdan memnun olan Facebook kullanıcıları da vardır. Ancak biz bu durumdan memnun olmayan ve Facebook video otomatik başlatma özelliğini kapatmak isteyen kullanıcılara yardımcı olmak için bu yazıyı yazmaya karar verdik.

Facebook Videoları Otomatik Oynatma Özelliğini Kapatma

Facebook videoları otomatik olarak oynatma özelliğini kapatmak için;

1. Facebook’a bilgisayardan bağlanıyorsanız, sayfanın sağ üst köşesinde bulunan altta resimde gösterdiğimiz aşağı doğru bakan küçük ok işaretine tıklayın ve Ayarlar bölümüne girin.

Facebook otomatik video kapatma
Facebook otomatik video kapatma (ADIM 1)

2. Açılan sayfada solda tarafta bulunan menüden “Videolar” seçeneğine tıklayın.

Facebook otomatik video kapatma-2
Facebook otomatik video kapatma (ADIM 2)

3. Son olarak açılan sayfada “Videoları Otomatik Oynat” seçeneğinin sonundaki Açık-Kapalı seçeneğini Kapalı konuma getirin.

Facebook otomatik video kapatma-3
Facebook otomatik video kapatma (ADIM 3)

Not: Lütfen yazımız işinize yaradıysa soldaki paylaşım butonlarını kullanarak Facebook’ta ve diğer sosyal hesaplarınızda paylaşınız. Böylelikle Facebook otomatik video başlatmayı kapatma konusundan tüm arkadaşlarınız yararlanmış olacaktır. Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here