Yasemin Allen kimdir?

0
93

Çarşamba akşamları Star TV ekranlarından yayınlanan ve Türkiye’nin en çok izlenen dizisi ünvanını elinde bulunduran Muhteşem Yüzyıl, oyuncu kadrosuna bir güzeli daha kattı. Bu sezon final yapacak olan Muhteşem Yüzyıl‘ın yeni oyuncusu son olarak Merhamet dizisinde rol alan Yasemin Allen oldu. Yasemin Allen Muhteşem Yüzyıl‘da Şehzade Beyazıd’ın eşi Fatma Haseki Sultan olarak karşımıza çıkacak. Yasemin Allen ve Fatma Haseki Sultan hakkında ayrıntılı bilgileri haberin devamında bulabilirsiniz.

Yasemin Allen (Fatma Haseki Sultan)
Yasemin Allen (Fatma Haseki Sultan)

Fatma Haseki Sultan Kimdir?

Star TV’nin fenomen dizisi Muhteşem Yüzyıl‘ın bu haftaki bölümünde izleyicinin karşısına Fatma Haseki Sultan adıyla yeni bir karakter çıkacak. Fatma Haseki Sultan, Şehzade Beyazıd’ın nikahlı eşi olarak karşımıza çıkacak. Osmanlı Tarihi’ni araştırdığımıza Fatma Haseki Sultan‘ın Şehzade Beyazıd’ın en sevdiği eşi olduğunu öğrendik. Fatma Haseki Sultan eşi Beyazıd’a 3’ü erkek 2’si kız olmak üzere 5 çocuk vermiştir. Şehzade Beyazıd’ın boğdurularak öldürülmesinden sonraki akıbeti bilinmemektedir. Ancak rivayete göre Beyazıd’ın ölümünden sonra intihar ederek yaşamına son verdiği bilinmektedir.

Yasemin Allen Kimdir?

Mıuhteşem Yüzyıl’ın yeni karakterlerinden Fatma Haseki Sultan‘ı güzel oyuncu Yasemin Allen canlandıracak. Yasemin Allen son olarak Kanal D ekranlarında yayınlanan ve 12 Mart 2014 çarşamba akşamı final yapan Merhamet dizisinde rol alıyordu. Ayrıca N11.com alışveriş sitesi reklamlarıyla da güzel oyuncuyu sık sık televizyon ekranlarında görüyorduk. Peki Yasemin Allen Kimdir?

Yasemin Allen, 1989 Londra, İngiltere doğumludur. 24 yaşındaki güzel oyuncu İngiliz asıllı Türk oyuncu Suna Yıldızoğlu ve İngiliz bir babanın kızlarıdır.

Yasemin Allen’in Rol Aldığı Dizi ve Filmler

  • Elif
  • Kavak Yelleri
  • Yerden Yüksek
  • Hayat Devam Ediyor
  • Merhamet
  • Su ve Ateş (Film)

Yasemin Allen N11.com Reklamı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here