Göğüs Kaslarınızı Geliştirecek 4 Hareket

0
185 okunma
göğüs kasları geliştirme egzersizleri
göğüs kasları geliştirme egzersizleri

Estetik ve diğer ameliyat türleri göğüs büyütme işlemine olanak tanıyabilir. Onların büyük görünmesi demek her sene artan sütyen alımı demektir. Fakat, estetik ve diğer ameliyat tek seçenek değildir. Göğüslerinizin altında ki kasları geliştirmek göğüslerinizin görünüşünü geliştirebileceği gibi daha büyük görünmesini sağlar. Bu olay dünyaca spor uzmanları tarafından önerilmiştir. Bizde siz değerli okurlarımız ile paylaşmayı uygun gördük.

göğüs kasları geliştirme egzersizleri
göğüs kasları geliştirme egzersizleri

Aşağıdaki göğüs büyütme egzersizleri dünyaca ünlü spor uzmanlarından birisi olan Comas Keck tarafından sizlere özel olarak oluşturuldu.

Aşağıdaki egzersizlere başlamadan önce; Yeterince ağrlığa sahip olduğunuza emin olun, her setin sonunda 2 kere tekrar yapmaya özen gösterip bir haftada iki kere bu rutini uygularsanız başarı size daha da çok yaklaşacaktır. Egzersizleri evde yapabileceğiniz gibi spor salonlarında da rahatlıkla yapabilirsiniz.

Hareket 1

Kollarınızı düz bir bankta yukarı bakacak şekilde yatın, her iki elinizle bir dumbbell alın. (A). Onları göğüs (B) kenarlarına yakın oluncaya kadar halter indirir gibi indirin ve kaldırın.10 kere bu hareketi tekrarladıktan sonra temponuzu kaybetmeden Hareket 2’ye geçin.

Hareket 2

Dört ayak üzerinde omuzlarında biraz daha geniş avuçlarınızı birbirine yakın ayakları başlayın. Vücudunuz ayak (A) başınızla beraber düz bir çizgi oluşturmalıdır. Göğüs neredeyse zemine değene kadar aşağıya indirin. Gövdenize (B) 45 derecelik bir açıyla üst kollarınızı tutun. 10 şınav çektikten sonra Hareket 3 geçmeden 90 saniye dinlenin ve devam edin.

Hareket 3

Düşük eğimli (yaklaşık 15 ila 30 derece) ayarlanmış ya da ayarlanabilir bir bankta oturun, ayaklarınızı yere düz yerleştirin. , İki tane dambılı elinize alın ve omuzlarınız dik bir şekilde hareketi 10 kere tekrarlayın. Temponuzu kaybetmeden ve dinlenmeden Hareket 4’e geçin.

Hareket 4

Yere düz basacak şekilde düz bir bankta yüzünüz yukarı bakacak şekilde uzanın. Dirseklerinizi hafifçe bükülmüş olmalı. (A) Omuzlar üstünde halter tutarmış gibi dambılları tutun. Dirseklerinizden kuvvet alarak yukarıda görmüş olduğunuz hareketi 10 kere tekrar edin. 90 saniye dinlenin.

Dinledikten sonra Tekrar Hareket 3 ve 4’ü tekrarlayak o gün ki çalışmanızı bitirin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here