Göz Altı Morlukları İçin Bitkisel Kesin Çözüm

Göz Altı Morluklarını Gidermek
Göz Altı Morluklarını Gidermek

Göz altındaki cilt bölgesinin koyulaşarak renk değiştirmesine genel olarak göz altı morlukları denir. Aynı zamanda göz altı halkaları ya da göz altı gölgeleri olarak da bilinir. Göz altı morluklarının oluşma nedenleri arasında genetik faktörler, yaşlanma, kuru cilt, bilgisayar ekranına uzun süre bakma, zihinsel ve fiziksel stres, uzun süreli ağlama, uyku eksikliği ve sağlıksız beslenme gibi nedenler yer almaktadır. Farklı yaş gruplarından hem erkek hem de kadınlarda göz altı morlukları görülebilir. Gözün altında oluşan ya da hep var olan morluklar canınızı sıkar. Kapatıcılar, stickler, fondötenler kullanmak yerine, hem daha sağlıklı hem de kalıcı bir çözüm arayanlar için bu yazımızı hazırladık. Göz altı morlukları nasıl gider? Göz altı morlukları nasıl kaybolur? Göz altı morluklarını gidermek için sizlere çok basit bir maske tarifi vererek bu soruların cevabını vermek istedik.

Göz Altı Morluklarını Gidermek
Göz Altı Morluklarını Gidermek

Göz Altı Morluklarını Gideren Maske Malzemeler

– 1 çay kaşığı bal kabağı çekirdeği (çiğ olacak)

– 1 tatlı kaşığı su ve ya süt

– Yarım çay kaşığı bal

Göz Altı Morluklarını Gideren Maske Hazırlanışı

– Kabuklarından ayıklanmış bal kabağı çekirdeklerini havanda ezin

– Su veya sütü ekleyip karıştırın ve balı ekleyin.

– Karışımı bir kaseye koyup 2-3 saat dolapta bekletin.

– Soğuyan maskeyi göz altınıza her gün akşam sürün. Maskeyi uygulamaya göz altı morluklarınız kaybolana kadar devam edin. Göz altı morluklarını yok ettikten sonra maskeyi bir daha uzun bir süre kullanmanıza gerek kalmayacak.

2 YORUMLAR

  1. Sabah kalkıp işe giderken benim gözlerimin altı hem mor oluyor hemde gözümün kenarları yara oluyor acaba bunu uygularsam yaralara da faydalı olur mu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here