Güzellik Mitleri

0
123 okunma

Ulusal ve uluslararası olarak çok az kişinin bildiği, bilenlerin bir çoğunun yanlış bildiği gizemli ve mitlerle dolu bir çok öğe mevcut. Van Gölü Canavarı, İstanbul’da gerçekte kaç kişinin yaşadığı, kadınların tam olarak ne istedikleri… Bunlar ve bu şekilde daha niceleri mevcut. Bütün bu soruların cevapları esasında gözümüzün önünde, ancak ya biz görmezden geliyoruz ya da olaylara bakış açımızı değiştirmemiz gerekiyor.

​Bu tarz önemli sorulardan ve gizemlerden birisi yine kadınlar ile. (Zaten genel olarak çok bilinmeyenli denklemler olan kadınlar, bazen kendilerine de böyle bir uygulama yapıyor.) Bu da kadının güzelliği! Kadının güzelliği, başlı başına bir mit zaten. Herkesin söyleyecek bir fikri olduğu nadir konulardan. Herkesin bir yöntemi var. Kimisi kendisi icat etmiş, kimisi anneannesinden duymuş, kimisi ise bir yerde okumuş. Şimdi bu mitlerin ve gerçeklerin bir bölümünü tek bir yere toplayalım ve bir rehber hazırlayalım.

• Bir tutam zeytinyağı, pamuklu temizleyiciyle birleşerek en zorlu göz makyajından kolayca kurtulmanızı sağlar. Ardından temiz bir pamuğa ılık su dökerek zeytinyağından arınabilirsiniz.
• Bir kadının en masalsı hallerinden birisi olan yatmadan önce saçlarını fırçlaması; kesinlikle çok sağlıklı! En az yüz fırça darbesiyle, saçınızın sahip olduğu yağı homojen olarak dağıtıp daha güçlü bir görünüme kavuşabilirsiniz.
• Normalde kullandığınız nemlendiriciyi saçınızın dipleri için de kullanabilirsiniz. Vücut için yararlı nemlendirici, kafa derinizin nem ihtiyacını da karşılayabilir.
• Duştan çıktıktan sonra zeytinyağını vücudunuza uygulayarak yumuşak ve ipeksi bir tene sahip olabilirsiniz. Zeytinyağının kayganlığından kurtulmak için kuru ve yumuşak bir havlu yeterli olacaktır.
• Yemek yeme düzeninize silikon açısından zengin yiyecekler ile genişletin. Kıvırcık marul, ıspanak, domates, salatalık ve dolmalık biber silikon zengini yiyeceklere örnek olabilir. Bu yiyecekler ile saçlarınızı ve tırnaklarınızı daha güçlü ve parlak hale getirebilirsiniz.
• Egzersiz yapmadan önce kafein tüketerek fiziksel performansınızı bir üst seviyeye çıkarabilirsiniz. Ancak gazlı içeceklerin diet olanlarını tercih etmeniz gerekiyor.
• French manikürüne, salonlarda para ve zaman yedirmeden de sahip olabilirsiniz. Ama eller, herkeste aynı sabitlikte olmayabilir. Sabit elleri olmayanlar için ufak bir ipucu; bant. Parmağınıza bantı sıkıca (abartıya kaçmadan) bantlayarak fırçanız ile titremeden düz çizgiler çekebilirsiniz.
• Aniden bir yere davet edildiniz. Hazırlıklarınızı yapmanız gerekli ancak vakit az. Gece davetleri için ojelerinizi sürdünüz. Kurutmak için; şekilden şekle girmeye, temastan kaçınmaya gerek yok. Ojeyi sürdükten sonra, soğuk suyun altında 30 saniye bekletin. Su, ojenizi çabuk kurutmakla kalmaz, üzerinde bir katman oluşturarak ojenin hapsolmasını sağlar.
• Rujlar, dudaklar ruja hazır olursa daha kalıcı olurlar. Dudaklarınızı çatlaklarından ve pullarından arındırdıktan sonra, Clarins ruj uygulayarak çatlaksız ve parlak dudaklara sahip olabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here