Hafta Sonu Hava Durumu Nasıl Olacak? (22-23 Kasım 2014)

0
123 okunma
Hafta Sonu Hava Durumu Nasıl Olacak
Hafta Sonu Hava Durumu Nasıl Olacak

22-23 Kasım 2014 hafta sonu için kar alarmı verildi. Pazar gününden başlayarak bazı bölgelerde kar bekleniyor. Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları yarından (20 Kasım 2014) itibaren düşmeye başlayacak. Soğuk hava önce Trakya’da etkili olacak. Hafta sonu Bolu ve çevresinde kar bekleniyor. Romanya ve Ukrayna üzerindeki soğuk hava hızlı bir şekilde Balkanlar’a doğru inmeye başladı. Rüzgar daha da kuvvetlenmesi, özellikle cumartesi günü (22 Kasım 2014) Marmara ve Batı Karadeniz’de havayı daha da soğutacak. Yüksek kesimlerde yağışlar yer yer kar şeklinde görülecek. Hafta sonu kar yağışı daha çok Bolu, Karabük, Kastamonu arasındaki bölgede etkili olabilir.

Hafta Sonu Hava Durumu Nasıl Olacak
Hafta Sonu Hava Durumu Nasıl Olacak

Hafta Sonu Hava Durumu Nasıl Olacak?

İstanbul’da hava sıcaklığının pazar günü (23 Kasım 2014) 10 derecenin altına ineceği tahmin ediliyor. Soğuk hava pazar gününden itibaren yurt genelinde de etkili olacak. İç Anadolu ve Doğu’da da kar bekleniyor. Özellikle pazar gecesi ve pazartesi günü Ankara’nın kuzey ilçelerinde karla karışık yağmur görülebilir.

Özellikle Sivas ve Kayseri başta olmak üzere Doğu Anadolu Bölgesi’nde de kar yağışı görülebilir. Doğu’da pazar günü başlayacak kar yağışı özellikle Erzurum, Kars, Ardahan, Van, Şırnak ve Hakkari boyunca pazartesi salı günü etkisini arttırarak devam edecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here