Hayatınızı Değiştirecek Sağlıklı Yaşam Önerileri

0
114
sağlıklı yaşam önerileri

Sağlıklı yaşam önerileri sunmak oldukça kolay gibi görünse de oldukça zor bir husustur. Öncelikle sağlıklı yaşam için kişinin kendisini çok iyi tanıması, sağlığı için neleri yapması, neleri yapmaması gerektiğini iyi bilmelidir. Canlı şehir hayatında, işler koşturmacalar esnasında sağlığımızla ilgilenmemi, kendimizi dinlememiz zor fakat imkansız değil. Sağlıklı bir yaşam için en önemli husus stresten olabildiğince uzak durmak, kendi kendimize terapi yapmamızdır. Daha sonrasında sağlıklı beslenmek ve spor gelir. Kendini seven, kendisiyle barışık olan ve kendisini tanıyan herkes sağlıklı yaşamanın yollarını kolayca bulur.

sağlıklı yaşam önerileri

Bu hususta Marmara Üniversitesi mezunu Ayşe Tolga da sağlıklı bir yaşam için uygulanacak yöntemlerin eğitimini almış uzman bir terapist olarak sağlıklı yaşam için sıraladığımız hususları onaylıyor. Kendisinin uplifers adlı sitede okuduğum röportajında şu hususlar yazıyor ; ‘kendimizi iyi tanımamız gerekiyor, vücudumuzu dinlemeli ve onun sağlığı için kilomuzu dengede tutmalıyız. Aynı zamanda uykumuzu iyi almalı ve dış etkenlere karşı direncimizi hep korumayı bilmeliyiz.

Sağlıklı beslenerek düzenli olarak spor yapmalıyız. Bu spor egzersiz olabilir, yoga yaparak hem günün yorgunluğunu atabilir hem de bedensel ve zihinsel bir dinginlik sağlayabilir ve bu da vücut sağlığımız için oldukça faydasını gördüğümüz bir yöntem. Ayrıca bir önemli detay da spor yaparken salgılanan endorfin hormonu pozitif bir ruh hali sağlayıp olaylara daha anlayışla yaklaşmanızı ve her zaman pozitif olmanızı sağlıyor. Herkese sağlıklı yaşam diliyorum’ diyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here