Hayvanlarla konuşma yeteneği olan peygamber hangisidir?

İlamiyete göre Hayvanlarla ve özellikle kuşlarla konuşma yeteneği olan peygamber hangisidir?

İdris

Musa

Nuh

Süleyman

Cevap Aşağıda..

kucuk-sari-kahverengi-kus-resmi

Süleyman

Hayvanlar akla değil, sevk-i İlahiyeye tabidir. Yani hayvanları sevk ve idare eden akılları değil, İlahi bir sevk ve ilhamattır. Materyalistler bu sevk-i İlahiyeye “içgüdü” diyorlar.

Bahsi geçen peygamberlerin durumu ise mucizedir. Mucizeler ise olağanüstü şeyler olduğu için, bir ölçü, bir mizan olarak alınamazlar.

Mesela, bazen taşlar da mucize eseri olarak konuşabiliyorlar. Biz bu mucizeyi esas alarak bütün taşlar hayatlı ve konuşur diye genel bir hükme gitsek, tam bir hata ve bir yanılgı olur. Öyle ise peygamberlerin mucizelerine bakarak, “Hayvanlar akıllı varlıklardır.” dememiz makul ve mantıklı olmaz.

Hayvanlarla konuşma yeteneği hangi peygambere verilmiştir? Hakkında Bilgiı, Hayvanlarla konuşma yeteneği hangi peygambere verilmiştir? programı, Hayvanlarla konuşma yeteneği hangi peygambere verilmiştir? Oyunlar Hayvanlarla konuşma yeteneği hangi peygambere verilmiştir? program yükle, Hayvanlarla konuşma yeteneği hangi peygambere verilmiştir? download, Hayvanlarla konuşma yeteneği hangi peygambere verilmiştir? hikayeleri, Hayvanlarla konuşma yeteneği hangi peygambere verilmiştir? resimleri, Hayvanlarla konuşma yeteneği hangi peygambere verilmiştir? haber, Hayvanlarla konuşma yeteneği hangi peygambere verilmiştir? yükle, Hayvanlarla konuşma yeteneği hangi peygambere verilmiştir? videosu, Hayvanlarla konuşma yeteneği hangi peygambere verilmiştir?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here