Hilal Partisi Nedir? Hilal Partisi mi Kuruluyor?

1
85

Hilal Partisi Abullah Gül, Hilal Partisi Abdüllatif Şener, Hilal Partisi ne zaman kurulacak?, Hilal Partisi’ni Kim Kuracak?

Son günlerde Hilal Partisi adıyla yeni bir siyasi partinin kurulacağı söylentileri, siyaset kulislerinde hızla yayılıyor. Söylentilere göre Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın AKP tek başına kararlar vermesi, AKP’li diğer yöneticilerin fikirlerine pek fazla önem vermemesi gibi nedenlerden ötürü, önemli isimlerin partiden ayrılıp yeni bir siyasi parti kurmayı düşündükleri ağır basıyor. Özellikle Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın aralarında problemler olduğu, Başbakan Erdoğan’ın Gülen Cemaati’nin çıkarlarına ters düşen uygulamalar yaptığı, bu yüzden de parti içi anlaşmazlıklar çıktığı da söylentiler arasında yer alıyor.

Hilal Partisi
Hilal Partisi

Hilal Partisi‘ni Abdullah Gül ve eski AKP’li Abdüllatif Şener’in kuracağı da bu söylentilerin en dikkat çekici bölümlerinden birisi olarak göze çarpıyor.

Yaklaşan yerel seçimler ve 2014 yılının sonunda yapılacak genel seçimler öncesi, yeni bir siyasi parti kurmak ne kadar doğru bir hareket olur bilinmez ancak, insanın aklına “ateş olmayan yerden duman çıkmaz” atasözü geliyor.

Hilal Partisi ile ilgili gelişmeleri haberimize ekleyerek sık sık güncelleyeceğiz.

Siz de Hilal Partisi söylentileri hakkındaki görüşlerinizi sayfanın altındaki yorum bölümünden belirtebilirsiniz.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here