İmitasyon iPhone’larda Ne Tür Sorunlar Çıkabilir?

0
263 okunma
Sahte iPhone 5
Sahte iPhone 5

Yurtdışından getirtilen imitasyon iPhone ya da çakma(halk arasında taklit) iPhone olarak bilinen ürünler, iPhone’un bütün özelliklerine sahip oldukları gibi ekstra özelliklere de sahip olabiliyor. Ancak sahte iPhone’lar çok fazla özelliğe sahip olmalarının yanında aynı ölçüde problemler de çıkartabiliyor.

Sahte iPhone 5
Sahte iPhone 5

Taklik iPhone’larda en çok görülen problemlerden bir tanesi şarj problemi. Cihazı şarj etmek için prize ya da bilgisayara taktığınızda cihazın hiçbir tepki vermediğini görürseniz şaşırmayın. Eğer büyük bir hevesle replika iphone aldıysanız ve şarj edemiyorsanız, bunun yanında cihazı iade etme gibi bir şansınız da yoksa yapabileceğiniz tek şey akıllı şarj cihazı edinip şansınızı birde onunla denemek olacak.

Şarj problemi haricinde çıkabilecek sorunlar arasında çakma iphone’un gerçek iphone’a göre yavaş işlem yapması ve dokunmatik ekran hassasiyetinin problemli olması sayılabilir.

iPhone’un tercih sebebi olan Wi-Fi özelliği çakma iPhone’larda sorun çıkartan bir başka özellik. Örneğin Wi-Fi üzerinden bir internet ağına erişmeye çalıştığınızda bağlantı gerçekleşmeyebiliyor. Yani bağlanmaya çalıştığınız ağın şifresini bilseniz de ağa bağlanamayabiliyorsunuz.

Tabii bu bahsedilen sorunlarla her taklit üründe karşılaşılacak diye kesin bir ifade kullanamayız. Beklide çok ucuza mal ettiğiniz çakma iPhone size hiçbir problem çıkarmayacak ve gerçek iPhone’a o kadar para vermediğiniz için kendinizi mutlu hissedeceksiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here