iPhone/iPad’imde Yüklediğim Uygulamayı Bulamıyorum

0
76

App Store’dan indirdiğinize emin olduğunuz hatta tekrar indirmek istediğinizde mümkün olmayan uygulamar var ancak iPhone/iPad‘inizde göremiyorsanız, ilk olarak iTunes üzerinden uygulamayı kontrol edin. Cihazı bilgisayarınıza bağlayınca indirdiğiniz uygulamayı iTunes’da görebiliyorsanız oradan silip, yeniden yüklemeyi deneyin. Sorunun hallolmuş olması lazım. Şayet olmadıysa cihazınızda yazılımsal bir sorun olabilir. Bunun için bazı işlemler yapmanız gerek. Sürekli bu sorunu yaşayacağınızı düşünürsek sorunu kökten halletmekte fayda var. Cihazınızı sıfırlayın! iPhone ya da iPad’i nasıl sıfırlayacağınızı aşağıda bulabilirsiniz.

iphone ipad yüklediğim uygulamayı bulamıyorum
iphone ipad yüklediğim uygulamayı bulamıyorum

iPhone-iPad’i Sıfırlamak İçin

Ayarlar > Genel > Sıfırla menüsünden tüm ayarları sıfırlama seçeneğini seçin. Bu seçenek cihazınızdaki uygulamaların verilerini, rehberi veya notları silmez. Sadece cihazda sonradan değiştirdiğiniz ayarları en başa döndürür. Örneğin duvar kağıdı, zil sesi gibi ayarlar.

Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil

Asıl korkmanız gereken ve aslında yapmanız gereken işlem bu! Kullanıcıların son çare olarak gördüğü işlem olarak adlandırılan tüm ayarları sıfırlama işlemi için, Ayarlar > Genel > Sıfırla menüsünden “Tüm içerikleri ve ayarları sil” seçeneğine tıklayın. İşlem bittikten sonra cihaz kutudan ilk çıktığı ana geri dönüyor. Böylelikle bütün işlemlerinizi en baştan yapabilirsiniz. İstediğiniz uygulamayı şimdi yüklemeyi deneyin ve olduğunu görün.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here