İstenmeyen Tüylerden Kurtulmak İçin: Evde Lazer Epilasyon

0
68

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için yüzyıllardır pek çok uygulamaya başvuruldu. Bu yöntemlerin en klasiği ve bugün bile pek çok kişi tarafından kullanılan su, şeker ve limon karışımı yani ağdadır. Bir kez el alıştı mı çabucak hazırlanan bu karışımı uygularken bazı noktalara da dikkat etmek gerekir; uygulanacak bölgenin çok temiz olması, ağda sıcakken kılların çıkış yönüne doğru sürülmesi ve tersten çekilmesi… Daha sonra bu tarz karışımları hazır olarak eczane ve marketlerden almaya başladık. Bu sırada da kadınlar kadar erkeklerin de özen gösterdikleri kişisel bakımın ilk sırasında yer alan istenmeyen tüylerden kurtulmak için teknolojinin nimetleri kullanılarak epilasyon aletleri geliştirildi. Böylece kişisel bakımımız hem daha sağlıklı hem de kısa sürede yapabilmeye başladık.

Evde Lazer Epilasyon

Evde kullanılan lazer epilasyon aletleri kullanıcıya pek çok konforu bir arada sunuyor. Bu konforun başında ise uygulamayı evde kolayca gerçekleştirebiliyor olmak yer alıyor. Home Pulsed Light olark da adlandırılan bu aletler HPL teknolojisi ile geliştirilmiş güzellik merkezlerinde kullanılan cihazların küçük boylarını oluşturuyor.

İstenmeyen Tüylerden Kurtulmak İçin
İstenmeyen Tüylerden Kurtulmak İçin

En iyi ev tipi lazer epilasyon cihazını seçerken güvenlik, etkili olması, ayarlar, fiyat, satış sonrası müşteri ilişkileri, ampul kullanımı süreleri, cihaz ömrü ve “koyu ve açık renk tüylerde ne kadar verimli, koyu tende işe yarıyor mu, yan etkileri var mı” gibi önemli soruların cevabını karşılayabilmesi gibi konuları göz önünde bulundurmak gerekiyor. Dermatalogların tavsiye ettiği markalara da güvenebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here