Katlı Kısa Saç Modelleri ve Kısa Saç Kesim Önerileri

1
150
katlı kısa saç modelleri

Saçlarınızı kısa kestirmek kolay verilecek bir karar değildir. Hele ki yıllardır uzattığınız ve gözünüz gibi baktığınız saçlarınız varsa. Ancak son dönemin değişen trendleri saç modellerini de etkiledi ve kısa saç modelleri öyle trend ve moda oldu ki hemen hemen her ünlünün saçları kısa kesimlerden oluşmaya başladı.

katlı kısa saç modelleri

Bu yazımızda saç kesimini de modadan kopmadan değiştirmek isteyen ve trendlere ayak uydurmak isteyen kadınlar için kısa saç modelleri ile ilgili öneriler hazırladık. Eğer saçlarınızı kestirmek istiyor ancak karar verme aşamasında zorlanıyorsanız, sizin için seçtiğimiz kısa saç kesimleri çok işinize yarayacak. Eminim ki yeni sezonun saç modellerini gördükten sonra saçlarınızı kestirmek ve tarzınızı değiştirmek için cesaret bulacaksınız. Hazırsanız başlıyoruz!

Katlı Kısa Saç Modelleri

Önereceğim ilk kısa saç modeli tabi ki katlı kısa saç modelleri arasından olacak. Katlı kısa saç modelleri oldukça şık ve modern kesimlerden oluşuyor. Eğer saçlarınızı çok kısa olan pixie saç modeli gibi kestirmeyi düşünüyorsanız katlı kesimlerden oluşan bir model denemenizi öneririm. Katlı kesimler
 özellikle pixie gibi kısa saç modelleri ile çok daha hoş duruyor. Ancak eğer kemikli ve uzun bir yüz tipine sahipseniz ukatlı kısa saç modelleriu arasından seçmeniz gereken model çok kısa olmayan en azından kulak hizasını geçen bir saç modeli olmalıdır. Aksi taktirde istediğiniz gibi bir görüntü oluşmayacaktır ve hiç hoş durmayacaktır.

Özellikle kısa saç kesimi yaptıracaksanız diğer modellere oranla yüz tipinizi ve yüz şeklinizi daha fazla hesaba katmalısınız. Saçlarınız kısalacağı için yüzünüz daha çok ön plana çıkacak. İşte bu yüzden yaptıracağınız saç kesimi mutlaka yüz tipiniz ile uyumlu olmalıdır.

Katlı kısa saç kesimi yaptırdığınızda eğer ince telli ve zayıf saçlara sahipseniz, saçlarınızın bir anda çok daha dolgun ve hacimli bir görünüme kavuştuğunu fark edeceksiniz. Özellikle ince telli ve kırılan saçlara sahip kadınlara önereceğim saç modeli olan katlı kısa kesimler yaptırdığınızda saçlarınız olduğundan daha sağlıklı olacak ve daha uzun olan haline göre çok daha iyi beslenecektir.

Kısa katlı saç modelleri ile ilgili daha fazla örnek için bu sayfayı inceleyebilirsiniz  http://www.sonsacmodelleri.com/katli-kisa-sac-modelleri.html

1 Yorum

  1. Katlı kısa saç modelleri özellikle abiye ve gece kıyafeti tarzına daha çok yakışıyor. Yazı güzel olmuş bir de bu konu ile ilgili galeri yaparsanız çok güzel olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here