Nilperi Şahinkaya kimdir?

0
106

Çok yakında FOX TV ekranlarında yayın hayatına başlayacak ve yaz mevsiminde izleyeceğimiz dizilerden biri olan Kiraz Mevsimi’nin tanıtımları yapılmaya başladı. Kiraz Mevsimi dizisinin tanıtım fragmanında başrol oyuncusu Özge Gürel’in söylediği Yine de İnanman Sonsuz Aşka şarkısının sözlerini daha önce yayınlanmıştık. Bu yazımızda ise Kiraz Mevsimi dizisinde Şeyma karakterini canlandıracak oyuncu olan Nilperi Şahinkaya‘yı sizlere tanıtmak istiyoruz. Kiraz Mevsimi Şeyma Kimdir detaylar yazının devamında.

Nilperi Şahinkaya
Nilperi Şahinkaya

Kiraz Mevsimi Şeyma Kimdir?

Kiraz Mevsimi dizisinde Şeyma karakterini canlandıracak olan oyuncu, Kanal D ekranlarında üç sezon boyunca yayınlanan ve izlenme rekorları kıran Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisinde Mesude karakterini canlandıran Nilperi Şahinkaya. Genç oyuncu Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisinden sonra rol aldığı Yaklaştıkça adlı tiyatro oyunundaki cesur sahneleriyle de çok konuşulmuştu.

Nilperi Şahinkaya Kimdir?

Kiraz Mevsimi dizisinin başrol oyuncularından biri olan Nilperi Şahinkaya 23 Şubat 1988 tarihinde dünyaya gelmiştir. Başarılı oyuncu, oyunculuk hayatının yanında eğitim durumuyla da dikkat çekiyor. Şahinkaya sırasıyla Charles De Gaulle Fransız İlkokulu, Ecole Cantonale De Langue Française, Charles De Gaulle Fransız Lisesi ve Bilkent Üniversitesi, Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesinden mezun olmuştur.

Nilperi Şahinkaya Fotoğrafları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here