Kolay Diyet Waffle Tarifi

waffle-tarifi
waffle-tarifi

Kolay tatlı tarifleri arasında yer alan yulaflı waffle mı canınız çekti. Haydi oz aman size yulaflı waffle tarifini verelim. Belçika asıllı oldukça kolay ve lezzetli bir tarif olan Waffle, farklı farklı çeşitleri ve süslemeleriyle de hem göze hem de mideye hitap ediyor. Yemekten fazlası ile hoşlandığımız waffle tatlısını yulaflı olarak de hiç yediniz mi? Eğer yemediyseniz sizin için özel olarak hazırlamış olduğumuz waffle tarifi adımlarına göz atarak sizlerde evlerde basit bir şekilde yapabilir hem farklı lezzetlere adım atarken sevdiklerinizi de mutlu etmeyi başarabilirsiniz.

waffle-tarifi
waffle-tarifi

Kolay tatlı tarifleri arasında yer alan Bu hamur tatlısı yulaflı özelliğiyle de dikkatleri üzerine toplamayı başarmıştır. 

Yulaflı Waffle Tatlısı için İhtiyaç Duyduğumuz Malzemeler: 

Yarım bardak un

Yarım bardak tam buğday unu

1/4 bardak yulaf

2 yemek kaşığı esmer şeker ( normal şeker de olabilir )

1 buçuk çay kaşığı kabartma tozu

Yarım çay kaşığı tuz

1 bardak süt

1 yemek kaşığı kadar sıvıyağ sıvıyağ

1 tane yumurta

Yulaflı Wafflemızın Hazırlanış Aşaması:

Öncelikle listemiz içerisinde yer alan tüm kuru malzemeleri karışım kabı içerisine alalım. Almış olduğumuz tüm kuru malzemelerimizi bir güzel karıştıralım. Diğer taraftan malzeme listemiz arasında olan sıvı malzemeleri de ayrı bir kaba alıyor ve onları da aynı kuru malzemelerde olduğu gibi karıştırıyoruz. Tüm bu işlemin ardından eğer evleriniz de waffle makinası var ise waffle makinasına dökebilir. Eğer yok ise de ister teflon tava da isterseniz de tost makinasında pişirme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Waflle makinasına alınan hamurun pişmesini bekledikten sonra Üst süslemesini de başarılı bir şekilde yaparak afiyetle yiyebilirsiniz. Yulaflı waffle ın üst kısmına yulaf parçacıkları, damla çikolata, fındık, fıstık ve ceviz koymanız hem daha şık bir hale gelmesini hem de lezzetin iki kat daha artmasını sağlayabilirsiniz.

Son zamanların en çok denenen ve tadılan waffle çeşitleri arasında yer alan yulaflı waffle tatlısı ile sevdiğiniz kişilere sizlerde farklı bir waffle lezzetini sunabilirsiniz. Toplamda hazırlama, pişirme ve süsleme evresini de aşamamıza dâhil ettiğimiz anda toplamda 20 dakika kadar bir süremizi alacaktır. Toplamda 20 dakika içerisinde sizlerde yulaflı waffle tatlısını yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here