Koltuk takımları 2015

1
106

Koltuk takımları deyince akla ilk önce ev koltukları ve sonra ofis koltukları gelir. Çünkü koltukların en çok kullanıldığı iki yer vardır. Evlerde bulunan koltuklar genellikle kumaş ve süet tarzı kaplamalardan oluşur. Klasik, avangart ve modern koltuk modelleri daha çok ön plandadır. Salonlarda genellikle klasik tarzı koltuk kullanmayı severiz Türk toplumu olarak. Oturma odalarında köşe koltuk takımları, spor koltuk daha çok tercih edilir. Ve bu koltuklar genellikle rahat yumuşak süngerli koltuklardır. Renkler ise daha canlı ve hareketlidir. Mavi, turuncu, yeşil ve sarı gibi renkli köşe kotluk modelleri ön plana çıkabiliyor. Son yıllarda turkuaz renkli koltuk takımları da ön plana çıkmaya başladı. Salonlarda ise az evvel de dediğimiz gibi klasik koltuk yada avangart tarzı koltuklar daha çok ön plana çıkıyor. Renkler de bu doğrultuda daha ağır seçiliyor.

Fakat burada şunu belirtelim ki böyle bir mobilya dekorasyon kuralı yok. Herkesin kendi anlayışına göre bir ev tasarım modeli vardır. Hayaline göre dekor yapabilir. Kimisi köşe koltuk kullanır, kimisi kanepe… Burada koltuk döşeme siparişi verdiğiniz firmanın modelleri önemli tabii.
Özel koltuk ve ofis koltuğu için size tavsiye edeceğimiz firma MARMARA KOLTUK’tur. Çünkü firma bu işi hem profesyonel manada yapmakta olup hem de ekonomik ve kaliteli koltuklar çıkarmaktadır.
Ofis koltukları için de aynı şeyleri söylemek mümkün. Bürolarınız için koltuk döşeme firmasına bir özel koltuk siparişi vereceksiniz. Bunun için hangi tarzda büro koltuğu alacağınıza karar vermiş olmanız gerekiyor. Bu doğrultuda koltuk döşeme firması seçmelisiniz.

Ofis koltuklarında fark olarak daha çok deri kullanımı ve siyah renkli kumaşlar ön plana çıkmaktadır.

Ofis koltuk modelleri genellikle modern yani spor tarzda tercih ediliyor. Büronuza geniş yada darlık sıkıntınız yoksa istediğiniz modeli alabilirsiniz. Ama bazen bürolar küçük olunca tercih seçenekleri de daralıyor.

Bu yazımızda size koltukları takımları 2015 ile ilgili olarak tasarım ve genel dekorasyon hakkında bilgi verdik. Diğer konularımızı da incelemenizi tavsiye ederiz.

1 YORUM

  1. Evlerimizin vazgeçilmezi koltuk takımları ve ofis mobilyasının ana unsuru ofis koltukları için koltuk örtüsü seçenekleri ile renk katabilirsiniz. Koltuk kılıfları sayesinde eskiyen koltuk yüzlerini gizleyebilir veya yeni koltuklarınızın eskimesini önleyebilirsiniz. Koltuk modellerine uygun koltuk kılıfları ile her dönem farklı bir renk ve tarz ile ev dekorasyonu çeşitliliği sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here