Kombi Servisi ile Sağlıklı Kombiler

5
161

Isınmak için kış mevsiminde kullanılan, sıcak su ihtiyacını karşılamak içinse hem kış hemde yaz mevsiminde kullanılan kombiler, uzun süre kullanıldıklarında bir takım sorunlara yol açabilir ya da verimden düşebilirler. Kombilerle ilgili sorun yaşamamak ve kombiyi çok uzun yıllar verimli bir şekilde kullanabilmek için bakımlarının zamanında ve düzgün şekilde yapılması gerekiyor. Kombi bakımlarının düzgün şekilde yapılması demek, uzman kombi servisi tarafından uzman kişilerce yapılması demektir. Piyasanın çok çok altında ücretlerle bakım yapan kombi servislerine bu konuda fazla güvenilmemelidir. Çünkü biraz daha az ücret ödemek için tercih ettiğiniz kombi servisinin yaptığı bakım gerektiği gibi olmayacaktır ve daha sonra cebinizden çok daha fazla ücretin çıkacağı sorunlara yol açabilecektir.

Örnek vermek gerekirse; Vaillant marka kombi kullanıyorsanız, kombiye mutlaka yetkili servisin bakım yapmasını tercih etmelisiniz. Yani Vaillant Servisi kombinizin bakımı için en iyi tercih olacaktır. Zira farklı markaların bakım servisleri kendi sistemlerinde uzman oldukları için sizin kullandığınız kombiye tam anlamıyla vakıf olamamaktadır. Aynı şekilde Demirdöküm kombi kullanıyorsanız, bakım konusunda mutlaka Demirdöküm Servisi ile anlaşmalısınız. Aksi takdirde bakım yaptığınızı düşürken, her an kombiniz size beklenmedik bir arıza çıkartabilir ve cebinizden bakım ücretinin onlarca katı çıkabilir.

Her marka kombinin bakımını yaptığını beyan eden servislere de güvenmemenizi öneriyoruz. Zira bu servisler de sizin kulllandığınız kombi konusunda tam anlamıyla uzman olmayabilirler.

Son olarak hatırlatmak isteriz ki; eğer kombinin verimli bir şekilde çalışmasını istiyor ve size masraf çıkartmasını istemiyorsanız, kombinizin bakımını her kış öncesi ve her yaz öncesi mutlaka yaptırılmalısınz.

5 YORUMLAR

  1. teknbisyenler uzman olduğu gibi çağrı merkezi çalışanları da oldukça donanımlı ve bilgililer çok tüm emeği geçenlere teşekkür ederim.

  2. Öncelikle site sahibine teşekkür ediyorum, servis gerçekten başarılı, çağrı merkezinden teknisyenlerine kadar oldukça kibar ve profesyonel davrandılar bu yüzden şimdide servise teşekkür ediyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here