Köpek Cinsleri

1
135

Köpekler sevgi dolu çoğu söz dinleyen canlılardır.İnsanlar hayvanlar arasında en fazla köpekleri sever ve onlara yoğun şekilde ilgi gösterirler.Hayvanlar insanlar için önemli canlılardan onlarında sevgiye ihtiyacı olduğunu unutmamak gerekiyor.Bir çoğumuz köpek beslemek ister ama nasıl ne şekil köpek alacağınızı bilmez.Çünkü yüzlerce Köpek Cinsleri vardır.Bu cinsler arasından size uygun olanı bulmak aslında kolaydır yeterki iyi bir araştırma içinde olup beklentilere yönelik bir köpek almak önemlidir.

Köpek Cinsleri eğitim yönünden zengin, eğitime cevap vermeyen şeklinde ayrılabilirler.Aynı şekilde küçük köpekler, büyük köpekler şeklindede sınıflandırmak mümkündür.Hangi açıdan bakarsak o açıdan sınıflandırmalar görebiliriz.

Sizlere bu konumuz içersinde köpek almadan önce uğrayabileceğiniz güzel bir siteden bahsetmek istiyoruz.Bu sitede köpeklerin cinsleri özellikleri ve bakımı ile ilgili tüm detayları görebilir daha rahat bilgi sahibi olabilirsiniz.Birbirinden farklı köpekler içersinden özelliklerini inceleyerek size uygun olup olmadığının kararını vermeniz mümkün.Ülkemizde belli başlı beslenen köpekler vardır.Bu köpekler özellikle ülkemizde çok sık rastlanır.Mesela erkekler en fazla Alman kurdu, Doberman, Golden, Labrador cinslerini beslemektedir.Bayanlar ise genelde kaniş, pekinez köpekleri beslemektedir.Özellikle Pekinez en sık tercih edilen köpeklerden biridir.

Köpekleri beslemeden önce yer problemimize göre almak son derece fayda sağlar.Aynı şekilde bazı ırklar önceden köpek beslemiş sahiplerde mutlu olur.Bahçeli ev yada apartmanda beslemek için köpek alıyorsak sizin nerede oturduğunuzu göze alarak ve köpeğin özellikleri dikkat edilerek alınması gerekir.Misal örnek vermek gerekirse Çoban Köpekleri kategorisinde yer almış Border Collie isimli köpek cinsi apartmanda beslenemez.Çünkü bu köpek apartmanda beslenmeye uygun değildir.Bunun gibi örnekleri çoğaltmamız mümkündür.

Yani şunu yapmamız gerek hem köpeğin özellikleri araştırılmalı hemde kendinizin nasıl bir evde oturduğu önem arz eder.Yavru köpek yada büyük köpek alabilirsiniz.Özellikle ilk tercihinizin her zaman barınaklar olması son derece önemlidir.Çünkü barınaklarda başı boş bırakılmış sahipsiz birçok köpek vardır.Bulunduğunuz ildeki barınakları ziyaret etmenizi öneririz.Köpekler bir canlıdır ve almadan önce iyi düşünülmesi gerekir bir heves uğruna kesinlikle köpek alınmaz.

Köpek Cinsleri sayılarının fazlaca olması sizleri korkutmasın fazlalık sayesinde istediğiniz özelliklerde köpek bulmanız daha kolay.Bu nedenle sadece özelliklerini incelemeniz yeterlidir.İmkanınız varsa tek tek beğendiklerinizi görebilirsiniz.

Sizlerde Köpek Cinsleri ile ilgili bilgi edinmek istiyorsanız lütfen sitemizi ziyaret edin.

resimkopekler

1 YORUM

  1. Merhaba

    Yazınızı zevkle okudum, eminim bir çok hayvanseverde benimle aynı fikirdedir. Bilgi içeren yazınızdan dolayı kendi adıma teşekkür ederim.

    Buradan seslenmek istiyorum ki, lütfen kendi kişiliğinize ait olmayan köpekleri alıp sonra sokağa terketmeyin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here