Kurban Bayramı Geliyor, Kıyma Makinesi Aldınız mı?

0
71

Kurban bayramında sağlıklı kesim önemli olmaktadır. Bu nedenle hijyen şartları her daim sağlanmalıdır. Kesim süreci sonrasında uzmanlar özellikle de kıyma sürecine dikkat çekiyor. Tercih edilecek kıyma makinesi modelinin hijyen olması ve etin doğru bir zamanda kıymaya çekilmesi önem arz ediyor. Tüm bu gereklilikler doğrultusunda ev yada daha profesyonel; kasap, market gibi mutfak alanları olsun, bu alanlarda tercih edilecek kıyma çekme makinesi modelinin doğru seçimi önemlidir. Piyasada pek çok farklı model satışa sunuluyor ve kıyma makinesi fiyatları da modellere göre değişkenlik gösteriyor.

kiyma_makinasi_ve_kemik_testeresi_online_mutfak

Hangi Kıyma Makinesi Modeli Tercih Edilmelidir?

Belirli bir model hakkında karar kılabilmek için öncelikli olarak, bir kıyma makinesi modeli için belirlenmiş standart özellikleri dikkate almalısınız. Bu özellikler modele göre değişkenlik gösterir. Dolayısıyla da, şu sayfada da; http://www.onlinemutfak.net/Kiyma-Makinesi,LA_10007-2.html görebileceğiniz gibi modelden modele göre fark bulunuyor.

Kıyma makinelerini; ev tipi kıyma makinesi ve sanayi tipi olarak sınıflandırabiliriz. Ev tipi olarak tanımlanan modeller kapasite ve çalışma performansları ile ev mutfak alanlarında yeterli performans ve işlevselliği sunan modellerdir. Fakat kimi zaman ev tipi modeller, kasap yada marketlerde de kullanılabilmektedir. Bu tamamen ihtiyaca göre değişen bir durumdur.

Bir kıyma makinesi modeli için değişken özellikleri aşağıdaki gibi sıralandırabiliriz;

  • Malzeme kalitesi paslanmaz çelik olmalıdır. Bu hem uzun yıllar dayanıklılık göstermesi hem de hijyenik ve sağlıklı şartlarda kıyma çekimi yapılabilmesi açısından önem teşkil eder.
  • 12, 22, 32, 42 gibi farklı boyutlarda satışa sunulan modeller arasından, ihtiyaç ve talebe göre en uygun kapasite ve boyutlarda tercih yapılmalıdır.
  • Parçaların kolay sökülebilir olmasına dikkat etmelisiniz. Bu özellikle de işlem sonrasında kısa sürede, daha kolay bir şekilde temizlik yapabilmeniz açısından önem teşkil eder.

Tüm bu özellikleri ve çok daha fazlasını karşılayan en kaliteli modelleri, piyasada başka hiç bir yerde bulamayacağınız uygun fiyatlar ile Online Mutfak sitesi onlinemutfak.net üzerinden bulabilir, güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz.

Kemik Kesme İşlemi En Kolay Nasıl Yapılabilir?

En az kıyma çekme işlemi kadar önemli bir diğer konuda kemik kesme işlemidir. Elde edilen kemiklerin doğru ve hijyen bir şekilde kesimi önemlidir. Bu bağlamda, kemik kesme işlemi için özel olarak geliştirilmiş kemik testeresi kullanabilirsiniz. Bu testere modelleri hem ev mutfakları hem de profesyonel alanlarda kullanıma uygun modeller olarak, farklı fiyat aralıklarında satışa sunulmaktadır.

Dakikalar içerisinde kilolarca kemikleri kolayca kesebileceğiniz modelleri; http://www.onlinemutfak.net/Kemik-Testeresi,LA_10008-2.html adresi üzerinden bulabilirsiniz.

Elektrikli kemik testeresi seçimi yaparken sadece fiyatına değil aynı zamanda performans ve malzeme kalitesine de dikkat etmek gerekiyor. Uzun ömürlü olmasını istediğiniz cihazın, en az 2 yıl garantili olması ve Türkiye çapında yaygın teknik servis ağının bulunması, başlıca önemli ayrıntılardır. Bu bağlamda sizlere önerdiğimiz modellerin her birisi paslanmaz çelik malzeme yapısına sahip olup, uzun yıllar hijyen ve sağlıklı şartlarda kullanıma uygun modellerdir. Türkiye’nin her bir ilinde bulunan teknik servis noktaları ve 2 yıl garantisi ile de asla mağduriyet yaşamazsınız.

Fiyat araştırması yapan vatandaşların satın almak istedikleri kıyma çekme ve kemik kesme makinesi modellerini, kullanım alanı ve ihtiyacına göre bütçelerini dikkate almaları daha uygun olmaktadır. Nitekim piyasa genelinde ev tipi ile sanayi tipi olarak adlandırılan modellerin fiyatları arasında bariz fark bulunmaktadır. Fakat kimi durumlarda, ev tipi modeller aynı zamanda profesyonel alanlarda da kullanılabilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here