Kurban Bayramı Ne Zaman 2017

0
72

Yeni yıla girmemize sayılı zamanlar kala herkes resmi tatil ve mübarek günler hakkında hangi günler olduğuna dair bilgi edinmeye çalışıyor. Yeni takvimler daha basılma arifesinde olduğu için tam bir bilgi elde etmek isteyenler için birçok internet sayfası erken yayınlamalar yaparak kişi ve bireyleri aydınlatmaya çalışıyorlar. Kurban bayramı ile ilgili detaylı bir bilgi almak istiyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Kurban Bayramı Ne Zaman Olacak

Müslümanlar için mübarek günlerden biri olan kurban bayramı hayırlara vesile olması için her daim önemli olmuş ve olacaktır. Bu dünyada Müslümanlar var oldukça bize gönderilmiş bu mübarek günleri elimizden geldiğince hakkı ile yerine getirmeye çalışacağız. Bu sebeple yeni bir yıla girmeden bayram için telaş yapmayan başlayanlar için sizlere kurban bayramının zamanını ve tarihini bildireceğiz. Kurban bayramı 2017 yılı tarihi; 1 Eylül 2017 Cuma sabahı olmaktadır. Yani demek oluyor ki kurban bayramı arifesi 31 Ağustos 2017 Perşembe günü olacaktır.

 Müslümanlar İçin Kurban Bayramının Önemi

 Müslümanların iki bayramından biri olan kurban bayramı her sene sevinç içine kutlanır. Bize Allah tarafından bahşedilen bayram birçok amacı güder. Bunların başında ise Yüce Allaha olan görevlerimizin başında gelen kurban kesimi yapmaktır. Kurban kesmek için her kişi ve birey eğer adak adamamış ise bu dönemde kesmeyi uygun görür. Kurbanın birçok kesilme amacı vardır bunların başında; hiç şüphesiz evine et alamayanlara senede bir kere bile olsa bu gıdanın girebilmesidir. Fakat belirtmekte fayda var kurban kestiğiniz zaman bunu dolabınıza koymanız görevimizi yerine getirmek için yeterli değildir. O kurbanın eti dağıtıldığı zaman( zenginlere alabilenlere değil yoksul ve alamayanlara) gerçek bir kurban olur. Gücü ve durumu olan bütün Müslümanlar kurban bayramında kurban kesmeli ve kestiğini yoksul ve fakirler ile paylaşmalıdır.

https://www.nezaman.com.tr/1548/kurban-bayram%C4%B1-ne-zaman-2017

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here