Maral Büyüksaraç Kimdir?

0
263 okunma
Maral Büyüksaraç
Maral Büyüksaraç

Türk Sineması’nın yeni yüzlerinden biri olan Maral Büyüksaraç, Mehmet Bükülmez’in “Gecenin Tenhasında” ve Zeki Demirkubuz’un “Kor” isimli fimlerinde rol alarak adını duyurmayı başardı. Maral Büyüksaraç‘ın rol aldığı bu iki filmin festivallere katılacak olması genç oyuncunun önünü bir hayli açıyor. Güzelliğiyle de dikkatleri üzerinde toplamayı başaran Maral Büyüksaraç’la ilgili detaylı bilgileri haberin devamında bulabilirsiniz. Maral Büyüksaraç Kimdir?

Maral Büyüksaraç
Maral Büyüksaraç

Maral Büyüksaraç Kimdir?

28 Aralık 1996 Muğla doğumlu olan Maral Büyüksaraç, ilk ve orta öğrenimini Cihangir’de, liseyi ise Beyoğlu Lisesi’nde tamamlamıştır. Genç oyuncu eğitimine 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü’nde devam etmektedir. Maral’ın annesi Alman asıllı ve piyanisttir. Bundan dolayı çocukluk döneminin büyük bir bölümünü yurt dışında İtalya, Almanya ve ABD’de geçirmiştir.

Oyunculuk adına şimdiye kadar birçok tiyatro oyununda ve reklamda rol alan genç oyuncu, Türk Televizyon tarihinin en uzun süre yayında kalan dizilerinden Bizimkiler’de de çocuk oyuncu olarak yer almıştır. Maral Büyüksaraç‘ın sinemaya ilk adım attığı yapım ise ödüllü yönetmen Şerif Gören’in Ay Büyürken Uyuyamam isimli filmidir. Maral Büyüksaraç bu filmle Cahide Sonku Umut Veren Genç Kadın Oyuncu ve Türkan Şoray Geleceğin ve Şimdinin En iyi Oyuncusu ödüllerine layık görülmüştür.

Maral Büyüksaraç Fotoğrafları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here