Mevlid Kandili Kutlama Mesajları (SMS ve Resimli) 02.01.2015

  Mevlid Kandili mesajları
  Mevlid Kandili mesajları

  Bugün İslam aleminin mübarek bir günü olan Mevlid Kandili. Bugün onbinlerce müslüman uzaklardaki annesini-babasını, ailesini, akrabalarını ve arkadaşlarını arayarak ya da mesaj göndererek Mevlid Kandili‘ni kutlayacak. Eğer siz de şu anda sizden uzakta olan sevdiklerinizi Mevlid Kandili mesajları göndermek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Yazımızın devamında sizler için özenle seçtiğimiz Mevlid Kandili mesajlarını bulacaksınız. Ancak ondan önce sizlere Mevlid Kandili hakkında bilgiler vereceğiz.

  Mevlid Kandili Mesajları 12 Ocak 2014
  Mevlid Kandili Mesajları 12 Ocak 2014

  Mevlid Kandili Nedir? Neden Kutlanır?

  Kısaca yazmak gerekirse, Mevlid Kandili Hz.Muhammed (S.A.S)’in doğduğu gecesidir. Bugüne Kutlu Doğum adı verilmektedir. Mevlid Kandili’nin bir diğer adı da Veladet Kandili‘dir ve Hicrî Rebiülevvel ayının onikinci gecesine denk gelmektedir.

  Mevlid Kandili Mesajları 2 Ocak 2015

  • Bu gece peygamberimiz Hz Muhammed Mustafa SAV ‘in dünyaya şereflendirdiği gecedir. O peygamber ki insanların sapıklıkta sınır tanımadığı, cehalette en üst seviyelere ulaştığı, küfür ve şirkin kölesi olduğu bir zamanda dünyaya şeref vermiş ve dünyaya ilahi bir nur, rahmani bir şifa olmuştur. Dualarımız bu gece eksik olmasın, kalplerimiz imanla dolsun, kandiliniz mübarek olsun!
  • Bugün ellerini semaya gönlünü Mevlaya aç, bugün günahlardan olabildiğince kaç, bugün en gizli incilerini onun için saç çünkü bugün kandil, kandilin mübarek olsun.
  • Varligi ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli Yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez. Dualarinizin Rabbin yüce katina iletilmisine vesile olan Mevlüt kandiliniz mübarek olsun.
  • Allah’ın aşkıyla yan bu gece, Mevlana gibi dön bu gece, secdeye varıp huzura erince, şu fakiride an bu gece. Hayırlı kandiller!
  • Allah’ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Kandiliniz kutlu olsun..
  • Avuçların açıldığı, gözlerin yaşardığı, ilahi esintilerin kalpleri okşadığı anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle kandilinizi kutlarım.
  • Gül sevginin tacıdır, her bahar bir gül taçlanır. O gül ki Muhammet’i hatırlatır. Onu hatırlayana gül koklatır. Gül kokulu sevgi dolu nice kandiller.
  • Güneşi yüreğinde gözleri ufuklarda muhabbet yolcuları arasında cennet hesabı yapmayan cennetlikler arasında olmanın duasıyla hayırlı kandiller.
  • Sen öyle bir insan ol ki akıllar dursun, sen ona buna değil Allah’a kulsun. Ziynetler içinde parlayan bir nursun, senin gibi bir dostun kandili mübarek olsun.
  • Rabbimden çiçek istedik kırları verdi, ağaç istedik ormanları verdi, su istedik denizleri verdi, dost istedik bu numarayı verdi. Kandiliniz mübarek olsun.
  • Fani Dünyanın padişahı değilim. Gönül hırkalarını yamar giyerim. Dostlarla ağlar, dostlarla gülerim. Siz sevdiklerime, iyi kandiller dilerim.
  • Gecenin güzel yüzü yüreğine dokunsun, kabuslar senden uzakta, melekler başucunda olsun, güneş öyle bir gecede doğsun ki Duaların kabul, kandilin mübarek olsun.
  • Gül bahçesine girenler gül olmasa da gül kokarlar, kainatın en güzel gülünün kokusu üzerinizde olsun. Kandiliniz mübarek olsun.
  Mevlid Kandili mesajları
  Resimli Mevlid Kandili mesajları
  Mevlid Kandili mesajları
  Mevlid Kandili mesajları resimli
  Mevlid Kandili mesajları
  Mevlid Kandili mesajları
  Mevlid Kandili mesajları
  Mevlid Kandili mesajları

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here