Migren Ağrıları İçin Bitkisel Çay (Dr.Ümit Aktaş-Zahide Yetiş)

0
100

Gündüz kuşağının en çok izlenen programlarından olan Zahide ile Yetiş Hayata, sağlık, sosyal konular, sağlıklı yemek tarifleri gibi konularda izleyenleri bilgilendirmeye devam ediyor. Zahide Yetiş‘in sunduğu programa kendi alanlarında birbirinden uzman isimler konuk oluyor ve izleyenlere çok değerli bilgiler veriyor. Özellikle bitkisel tedavi yöntemlerinin ağırlıklı olarak ele alındığı Zahide ile Yetiş Hayata programının bugünkü (11.06.2014) bölümünde Dr.Ümit Aktaş migren ağrıları için bitkisel çay formülü verildi. Ümit Aktaş’ın migren ağrılarının en aza indirilmesinde oldukça etkili olduğunu söylediği bitkisel çayın malzemelerini ve tarifini yazının devamında bulabilirsiniz.

Migren İçin Bitkisel Çay
Migren İçin Bitkisel Çay

Migren Ağrıları İçin Bitkisel Çay Mazlemeler

– 2 adet kurutulmuş acı kırmızı biber (olabildiğince acı)
– 1 tatlı kaşığı kuru nane (tıbbi nane-aktarladan ambalajlı olarak bulabilirsiniz. üzerinde tıbbi nane yazması gerekiyor)
– toz zencefil ya da kuru kök zencefil

Migren Ağrıları İçin Bitkisel Çay Tarifi

Tüm malzemeleri bir demliğe koyup, bir kupa kaynar su ilave edilir, 10 dk demlenir ve içilimeye hazır hale gelir. Günde 3-4 fincan düzenli olarak kullanılır. Sadece migren ağrısı olduğu zamanlarda değil, hergün düzenli olarak kullanılmalıdır. Hamileler de kullanabilir.

Migren ağrılarında etkili olan bir başka basit çözüm de nane yağının kullanılmasıdır. Nane yağını parmak ucunuza sürün ve bir burun deliğinizi tıkayarak diğerine çekin. Aynı şeyi diğer burun deliğinize de yapın. Nane yağının uçucu etkisi migren ağrınızın dinmesine yardımcı olacak ve böylelikle daha az ağrı kesici kullanmış olacaksınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here