Miraç Kandili Mesajları (SMS ve Resimli)

Miraç Gecen Mübarek Olsun
Miraç Gecen Mübarek Olsun

Müslüman aleminin kutsal gecelerinden biri olan Miraç Kandili, yarın gece tüm Türkiye ve İslam coğrafyasında kutlanacak. Bu kutsal gecede ellerinden gelen tüm ibadetleri icra edecek olan Müslümanlar, uzaktaki sevdiklerinin Miraç Kandili’ni telefonla ya da internetten kutlayacak. Miraç Kandili’nde cep telefonundan SMS, internetten mail ya da sosyal medya hesaplarından kandil mesajı göndermeyi düşünenler için bu yazıyı hazırlamaya karar verdik. Öncelikle Miraç Kandili hakkında bir takım bilgiler vermek istiyoruz. Sayfanın devamında Miraç Nedir? Miraç Kandili nasıl geçirilmeli? gibi soruların cevaplarını ve Miraç Kandili Kutlama Mesajları (SMS ve Resimli) bölümümüzü bulabilirsiniz.

Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun
Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun

Miraç Nedir?

İslam aleminin son peygamberi HZ.Muhammed (S.A.V.)’in Burak ismindeki kutsal bir binekle Mekke’de bulunan Mescid-i Haram’dan, Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa’ya gökyüzünden intikal etmesi ve daha sonra buradan da manevi asansör anlamına gelen mi’râcla yedi kat göklere yükselip Allah (C.C.) katına çıkması Miraç olarak, bu manevi hadiselerin yaşandığı geceye ise Miraç Kandili nitelendirilmiştir.

Miraç Kandili Nasıl Geçirilmeli?

Miraç Kandili‘nde diğer tüm kandillerde olduğu gibi namaz kılmak, Kur’an-ı Kerim okumak gibi temel ibadetler yerine getirilir. Camilerde okutulan Mevlidlere iştirak edilerek, ibadetler cemaat eşliğinde icra edebilir ve edilen dualara eşlik edilebilir.

Miraç Kandili Mesajları (SMS)

 • Bugün ellerini semaya gönlünü Mevlaya aç, bugün günahlardan olabildiğince kaç, bugün en gizli incilerini onun için saç çünkü bugün kandil, Miraç kandilin mübarek olsun.
 • Varligi ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli Yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez. Dualarinizin Rabbin yüce katina iletilmisine vesile olan Miraç kandiliniz mübarek olsun.
 • Allah’ın aşkıyla yan bu gece, Mevlana gibi dön bu gece, secdeye varıp huzura erince, şu fakiride an bu gece. Hayırlı kandiller!
 • Allah’ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Miraç Kandiliniz kutlu olsun..
 • Avuçların açıldığı, gözlerin yaşardığı, ilahi esintilerin kalpleri okşadığı anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle Miraç kandilinizi kutlarım.
 • Gül sevginin tacıdır, her bahar bir gül taçlanır. O gül ki Muhammet’i hatırlatır. Onu hatırlayana gül koklatır. Gül kokulu sevgi dolu nice kandiller.
 • Güneşi yüreğinde gözleri ufuklarda muhabbet yolcuları arasında cennet hesabı yapmayan cennetlikler arasında olmanın duasıyla hayırlı kandiller.
 • Sen öyle bir insan ol ki akıllar dursun, sen ona buna değil Allah’a kulsun. Ziynetler içinde parlayan bir nursun, senin gibi bir dostun Miraç kandili mübarek olsun.
 • Rabbimden çiçek istedik kırları verdi, ağaç istedik ormanları verdi, su istedik denizleri verdi, dost istedik bu numarayı verdi. Miraç Kandiliniz mübarek olsun.
 • Fani Dünyanın padişahı değilim. Gönül hırkalarını yamar giyerim. Dostlarla ağlar, dostlarla gülerim. Siz sevdiklerime, iyi kandiller dilerim.
 • Gecenin güzel yüzü yüreğine dokunsun, kabuslar senden uzakta, melekler başucunda olsun, güneş öyle bir gecede doğsun ki Duaların kabul, Miraç kandilin mübarek olsun.
 • Gül bahçesine girenler gül olmasa da gül kokarlar, kainatın en güzel gülünün kokusu üzerinizde olsun. Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Miraç Kandili Mesajları (Resimli)

Miraç Kandiliniz Kutlu Olsun
Miraç Kandiliniz Kutlu Olsun
Miraç Gecen Mübarek Olsun
Miraç Gecen Mübarek Olsun
Miraç Geceniz Mübarek Olsun
Miraç Geceniz Mübarek Olsun

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here