Murka Ne Demek Anlamı

Murka ne demek anlamı
Murka ne demek anlamı

Murka kelimesi, Star TV’de yayınlanan Kurt Seyit ve Şura dizisinin, eylül ayında başlayacak olan yeni bölümünde senaryoya dahil edilecek karakterlerden birinin adı olarak karşımıza çıktı. Başrollerinde Kıvanç Tatlıtuğ ve Farah Zeynep Abdullah’ın yer aldığı dizide Murka karakterini canlandıracak oyuncu ya Fahriye Evcen ya da Hande Doğandemir olacak. Karakteri canlandıracak oyuncu önümüzdeki günlerde Ay Yapım tarafından açıklanacak. Biz asıl konumuz olan Murka’yla ilgili bilgiler vermeye devam edelim. Murka, Kurt Seyit’in İstanbul’da Şura’yla ayrılmalarından sonra hayatına giren kadının ismi. Murka kelimesinin kökeninin anlamı ve Murka karakteriyle ilgili bilgileri yazının devamında bulabilirsiniz.

Murka ne demek anlamı
Murka ne demek anlamı

Murka Ne Demek?

Nermin Bezmen’in Kurt Seyit ve Şura ile Kurt Seyit ve Murka adlı romanlarından televizyona uyarlanan aynı dizinin 2.sezonunda, Kurt Seyit karakterinin yeni aşkı Murka olacak.

Romanların yazarı Nermin Bezmen, Murka’yı şöyle anlatıyor;

Dedem Mirza Mehmet Eminof’un oğlu. Kırım doğumlu. Çar’ın hassa alayında süvari üsteğmeni olarak görev yapıyor. İhtilal olduğunda hem aileden gelen bir unvan ve varlığa sahip hem de Çar’ın yakınında görevli olduğu için ölüm listesinde yer alıyor. Türkiye’ye kaçmaya karar veriyor. O kaçış yolu üzerinde daha önce tanımış olduğu ve sadece bir gecelik ama büyük bir aşk yaşadığı aristokrat Beyaz Rus Alexandra Verjeskaya namı diğer Shura’ya rastlıyor. Ve beraber önce Kırım’a kaçıyorlar. Kırım’da olduğu süre içinde Mustafa Kemal’in kurtuluş ordusuna silah kaçırıyor. En son yüklediği silahlarla da kendisi Sinop’a geliyor ve dönmüyor. Daha sonra büyük aşkı Shura’dan ayrılıyor ve 1923’te anneannem Murka ile evleniyor.

Murka Kelimesinin Kökeninin Anlamı

Rusça kökenli bir kelime olan Murka’nın kökeninin anlamı “alt kesimlerine kadar” ifadesidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here