My Little Pony ve Çilek Kız Oyunları

0
72

Online oynanan oyunlar sıralamasında ilk sırada olan flash oyunlar erkek çocuklardan ziyade kız çocuklarına daha fazla hitap etmektedir. Bundan dolayıdır ki flash oyun üreticileri ile yayıncıları kız oyunlarına daha fazla ağırlık vermektedir. Kız oyunları da kendi arasında kategorize edilse de genelde giysi giydirme, yemek yapma, makyaj ve dekorasyon konularında yoğunlaşmaktadır. Buradan hareketle bu yazımızda kız oyunları denilince ilk akla gelen kahramanların oyunlarını topluca tanıtmaya çalışacağız:

Çilek Kız Oyunları

Çilek diyarında çilek bağlarıyla ilgilenerek zamanını değerlendiren, arkadaşları arasında neşeli tavırlarıyla tanınan ve onlar tarafından çok sevilen Çilek Kız karakterinin oyunları özellikle küçük kızlar tarafından çok tercih ediliyor. Çilek Kız ve dostları Portakal çiçeği, Limon kız, Vişne reçeli, Böğürtlenli Çörek, Ahududu ile birlikte internet ortamında da oyun sitelerinde görücüye çıkıyor. Çilek kız ve arkadaşlarının özellikle giysi giydirme, pasta yapma ve işletme oyunlarının yanında yapboz, boyama ve hafıza oyunları ile eğlenceli dakikalar sizleri bekliyor.

Pony Oyunları

Küçük kızların tutkunu oldukları Minika Çocuk kanalında yayınlanan My Little Pony çizgi filmini duymayanınız yoktur herhalde. Evinde küçük kızı olup My Little Pony çizgi filmini seyretmeyen yoktur diyebiliriz. Bu kadar iddialı olan çizgi filmin internet veya mobil cihazlar için oyunlarının olmaması da düşünülemezdi. İşte bu noktada My Little Pony Oyunları en çok aranan oyunlar sıralamasında kendine haklı bir yer ediniyor. 6 sevimli pony karakterinin başrollerini paylaştığı bu sevimli çizgi filmin oyunları da bir sitede toplandı. Pony Oyunları adı altında 6 sevimli karakter Fluttershy, Twilight Sparkle, Rainbow Dash, Rarity, Pinkie Pie, Applejack ile eğlence tavan yapacak. Dostluğun en önemli unsur olarak yansıtıldığı My Little Pony, oyunları ile de çocukların becerilerinin geliştirmesine katkı sağlayacak. Pony Oyunu oynamak isteyenler için “Kahraman Oyunları” sitesini öneriyoruz.

Keloğlan Oyunları

Geçmişten günümüze getirdiği değerler ile herkes tarafından tanınan bir başka kahramanımız Keloğlan’dır. Keloğlan, Trt Çocuk ile yeni bir kimlik kazanmış ve farklı karakter ile maceralarına yenilerini eklemeyi başarmıştır. Keloğlan her zamanki kıvrak zekası ve şansın her zaman onun yanında olmasından hep faydalanmıştır. Bu durum onun zeka ve becerisini yansıtan bir başka sektörün doğmasına neden oldu. Keloğlan Oyunları ile zeka ve beceriyi harmanlayarak güzel vakit geçirmek isteyenlere fırsat verdi diyebiliriz. Keloğlan ve dostlarının boyama, yapboz, macera oyunları ağırlıklı olarak internet ortamında bulunabilmektedir. Keloğlan ve dostlarının oyunlarının tamamının derlenerek sunulduğu linki verilen nezih ortamda oynayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here