Neden Kurumsal Uygulama

0
61
mobil_yazilim

Geliştirilen yazılımların çok daha kullanışlı olması için farklı platformlarda kullanılması şarttır. Özellikle herkes tarafından kullanılan akıllı telefonların birçoğunda olan mobil yazılım önemlidir. Java yoluyla çok daha iyi yapılan uygulamalar için Java dili bilmek şarttır. Bunun yanında Android Studio gibi birkaç program ile mümkün olmaktadır.

mobil_yazilim

Firmanın çok daha yüksek bir tanınırlık kazanmasının yanında marka değerini de yükseltmek isteyen kişilerin çokça başvurduğu yollardan bir tanesi de özel yazılım geliştirme olmaktadır. Sadece ürün satışı yapan firmaların değil her türlü sektörde faaliyet gösteren şirketinde artık web siteleri bulunmaktadır. Ucuz ve basit bir site isteyen kişilerin hazır bloglardan faydalanması mümkündür. Şirkete ait iletişim ve ulaşım bilgilerinin konulmasının yeterli olacağı siteler bu yolla yapılabilmektedir. Ancak daha kaliteli siteler için web tasarım planlamasının oldukça iyi yapılması şarttır. Bu nedenle kaliteli hizmet sunan tasarım ajansları ile çalışılması daha sağlıklı sonuçlar doğuracaktır. Öncelikle sitenin nasıl bir altyapıya sahip olacağı belirlenmelidir. Kapasitesi, hızı, sayfa sayısı, görsel donanımı, içerik hacmi gibi hususlar belirlenmelidir. Photoshop başta olmak üzere birkaç programının kullanılması da gerekmektedir. Tasarım aşamasında ise logonun nasıl ve nereye konulacağı, görsel ve içeriklerin nasıl yerleştirileceği, sayfaların düzenleri önemli olmaktadır. Tasarım işlemleri sırasında önemli unsurlardan belki de en önemlisi ise fayda olmaktadır. Sitenin çok daha faydalı olması için pratik ve kolay kullanılabilir olması sağlanmalıdır. Bunun içinde çok daha sade bir görünüm daha iyi olacaktır.

Yazılım geliştirme yoluyla önemli bir marka değerine ulaşmak isteyen firmaların dikkatli olması gerekebilir. Birçok yazılım şirketi tarafından yapılan uygulamaların kalitesi de büyük değişkenliklere sahip olabilmektedir. Bu nedenle çok daha iyi bir uygulamanın yapılması için genel itibariyle dört aşama bulunmaktadır. Bu aşamalar ile ortaya güzel ve kullanışlı olmasının yanında güvenli ve hızlı bir yazılım çıkacaktır. Öncelikle anlaşılan şirkete nasıl bir yazılım istendiği ayrıntılı olarak sunulmalıdır. Bu bilgiler ışığında veri depolama sistemi, kapasitesi, hızı, özellikleri, sistem gereksinimleri birlikte belirlenmelidir. Ayrıca bunun yanında PC ve MAC haricinde mobil uygulamasının da olmasına dikkat edilmelidir. www.codex.com.tr

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here