Nokia N1 Android Tablet Fiyatı ve Özellikleri

0
57

Nokia‘dan yeni bir haber geldi ve Nokia N1 adında Android bir tablet çıkaracağını açıkladı. Nokia N1‘in özelliklerine bir göz gezdirelim. Yakın bir zaman aralığında Nokia’dan siyah bir kutu tasarımı görmüştük.Fakat bu kutunun ne amaçla kullanılacağı hakkında bir fikrimiz yoktu. Bugün Nokia yeni android tableti olan N1‘i tanıttı ve bizde özelliklerine bir bakalım dedik.

Nokia Android Tablet Nokia N1
Nokia Android Tablet Nokia N1

Nokia N1 Özellikleri

7,9 inç ekran 6,9 mm incelikte kasa ve 318 gr ağırlığa sahip olan cihaz Intel Atom Z3580 bit 2.3GHz işlemciye sahip.Arka kamerası 8MP iken Selfie(ön) kamerası ise 5MP kalitesinde. Bu sayede 1080p video çekimi yapabiliyor. Cihazın pil kapasitesi ise 5200mAh olacak.

Android 5.0 Lollipop işletim sistemi ile gelen cihazın iPad mini’yi andıran bir tasarımı var. Ayrıca cihazın sunumunu Nokia yapsa da üretiminde Microsoft‘un daha çok payı olduğunu özelliklerinden ve diğer detaylarından anlayabiliyoruz.

Cihazın fiyatı ortalama olarak 250$ olacak ve 2015‘in ilk çeyreğinde ilk olarak Çin‘de satışa açılacak.İlerleyen aylarda Avrupa ülkelerine de gelmesini bekliyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here