Oğlu Askerde Olana 250 TL Maaş! Asker Ailelerine Maaş Bağlanacak!

21
486
Evladı Askerde Olana Maaş Bağlanıyor
Evladı Askerde Olana Maaş Bağlanıyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 16 Nisan 2013 Salı Günü yaptığı parti grup toplansıtında yaptığı konuşmada ‘Şimdi yapacağımız yeni düzenlemeyle evladı askerde olan ve yardıma muhtaç olan ailelere ayda 250 TL yardım yapmaya başlıyoruz’ şeklinde açıklamada bulundu. Kimler maaş alabilecek? Oğlu askerde olan hangi aileler maaş alacak? Çocuğu askerde olanlara maaş verilecek mi? Oğlu askerde olanlara nasıl maaş başlanacak? Oğlu askerde olanlar maaş için nasıl başvuracak? Recep Tayyip Erdoğan’ın çocuğu askerde olan ailelere maaş bağlanacağı konuşmasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

ÇocuğuAskerde Olana Maaş Bağlanacak!

Evladı Askerde Olana Maaş Bağlanıyor
Evladı Askerde Olana Maaş Bağlanıyor

Evladı askerde olup muhtaç olan ailelere çocuğu askerde olduğu süre boyunca düzenli olarak ayda 250 lira ödeme yapılacak. Başbakan Erdoğan, çözüm sürecinde şehitlerin hatırasına asla gölge düşürmeyeceklerini, şehit yakını ve gazilerin başlarını asla öne eğdirmeyeceklerini yineledi. Erdoğan AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda konuyla ilgili önemli açıklamalar yaptı. ”Şehit yakını ve gazilerin ne kadar hassas olduklarını biliyoruz. Muhalefetin sıkça yaptığı gibi o hassasiyeti istismar etmiyor, duygu yüklü iklimi çirkin bir şekilde kullanmak gibi bir çıkarcılığa asla tevessül etmeyeceğiz” diyen Erdoğan, şehit yakınları ve gaziler için yeni bir düzenlemeyi anlattı:

21 YORUMLAR

 1. ya bi şyide söylediniz zaman vaktinde yapın artık üstünden 4 ay geçmiş hala asker aileleri alacağını ümit ettiği üçkuruş maaş için ne zaman verilecek diye bekliyolar bunuda bari bi an önce halledin sayın hükümet yetkilileri,suriyeli mültecileri yardıma boğmak sekizyüzer tl maaş baglamak güzelde ihtiyaç sahibi vatan evlatlarına gelince niye bu kadar agır yuruyo bu bürokrasi birz ilgi ve alaka lütfen..

 2. vatan borcu namus borcu deniyo üç kağıtçılar keyif ederken bizim çocuklarımız ya şehit ya da piskolojileri bozuluyo benim çocuğum bana bakıyodu şimdi ne bize bakan yok ne de ona başka ülkelerin meselelerinden kendi derdimizi görmüyoruz hani nerede yardım nerede bir gelsinler de görsünler halimizi

 3. ASKER AİLELERİNE YARDIMIN KALDIRILMASINI İSTİYORUM.
  HATTA SOSYAL YARDIMLARIN TÜMÜ KALDIRILSIN DİYORUM.
  BİZLER ÇOCUKLARIMIZI ASKERE HANGİ ŞARTLARDA GÖNDERİYORUZ,BUNU ÜLKEMİZİ YÖNETENLER YILLARDIR BİLİYOR.BİZİM ONLARIN GÖZÜNDE NE KADAR DEĞERE SAHİBİZ ORTADA.ASKER AİLELERİNE KOŞULLU VERİLEN 250 TL LİK YARDIMI BALLANDIRARAK VE REKLAM ARACI YAPARAK AÇIKLAYAN BOŞBAKANLAR,KOŞULSUZ OLARAK 800TL VE YİYECEK YARDIMI YAPTIĞIN SURİYELİLERİ ASKERE ALSIN.
  ASKERLERİMİZİN ŞEHİTLİĞİNİN BİR DEĞERİ VARDI.DAĞDAN İNİP BAĞDAKİNİ KOVARLAR DENİLEN BİR SÖZ VARDI,ŞİMDİ GERÇEK OLDU.TERÖRİSTLERİN AİLELERİNE YARDIM KOŞULSUZ.YARIN O AİLELERE ŞEHİT MAAŞI BAĞLANIRSA DA ŞAŞIRMAM. ÇÜNKÜ ARTIK ÖYLE BİR YÖNETİM VAR Kİ BEN YAPTIM OLDU BİTTİ DİYOR.ASKERE DEĞER VERMEYEN YÖNETİM BAŞ TACI OLMUŞ.ATATÜRK VE İLKELERİNE SAHİP ÇIKAN ,VATAN BORCU NAMUS BORCU DEYİP ASKERE GİDENLER AYAKLARA DÜŞMÜŞ.BAKANLARIN EN KÜÇÜK ÇOCUKLARININ BİLE YANINDA BİZLER DEĞERSİZ KÖLEYİZ. NEYMİŞ ASKER MAAŞ YARDIMI 250 TL O DA YARDIMA MUHTAÇSAN…….
  EY HÜKÜMRANLAR ;SİZE OY VERENLERİN VE SİZİN YEDİĞİNİZ HER ŞEYİN SİZLER VE YEDİRMEYİ DÜŞÜNDÜNÜZ YEDİ SÜLALENİZE HARAM ZEHİR ZIKKIM OLSUN.

 4. ben evin tek cocuguyum baban da vefat etti suan sadece ben ve annen variz ben askere gidince evime bakacak kimse yok evin tek geliri benim calismamdi be askere gidince anneme kim bakacak gecimini nsl yapacak

 5. asker ailelerine yardım diyorlar.250 tl. belediyeye boynunu büküp gidiyorsun.size nerde 250 tl. ayda 100 tl gönderiyorlar .dalga geçer gibi.belediye okadar yardım yapıyormuş.izmir- Karşıyaka belediyesi

 6. Asker yardımı İzmir karşıyakadan alıyorum.ama 250tl. Değil.100 TL alıyorum belediyeyi aradım.bu Parayı belediye veriyo bu kadar diyorlar.

 7. Başbakan hanqi çağda yaşıyor ki 250 tl maaş kime neye yeter maaş bile denmez ona be
  Avrupa ülkelerinin bi çoğunda askerlik yapanlar aylık binlerce dolar maaş alırken
  türkiyede bedava askerlik yapan askerlerimizin ailelerine 250 tl yimi reva qörmüşler.
  başbakanın yanında olsaydım şu soruyu sorardım
  sen kirada otursaydın
  birde evli olsaydın
  askere qittiğinde eşin ne yapacaktı 250 tl hanqi birine yeticek kirayamı elektriğe suyamı el insaf ya

 8. selm arkadaşalr bu askerlik parasıher ayle ala bilyormu mesla ben sikordaly işde çaişyorum ama oglum asker .. oldu için bize verlermi sikortalı oldugum için

  • Merhabalar, bu imkandan yararlanabilmek için muhtaçlık belgesi almanız gerekiyor. Bağlı bulunduğunuz ilçe kaymakamlığına müracaat edip muhtaçlık belgesi istebilirsiniz. Eğer alamazsanız muhtaç olmadığınız için 250 TL yardımı alamazsınız.

 9. selam beyler bayanlar benim abim askere gitti ve biz 4 kardeşiz annem babam zor geçiniyoz sözünüzün arkasinda ne zaman duracaksiniz artik yeter BARİS haklisin evet!!!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here