Oktay Erdoğan Kimdir? (İstanbul Terörle Mücadele Başsavcıvekili)

Oktay Erdoğan Kimdir?
Oktay Erdoğan Kimdir?

Geçtğimiz hafta ülke gündemine bomba gibi düşen Yolsuzluk ve Rüşvet Skandalı, her geçen gün farklı bir boyut alarak gündemdeki sıcaklığını koruyor. Operasyonla göz altına alınan şüphelilerin tutuklanmasından sonra, AKP hükümetinden bir deprem yaşanmış ve soruşturmanın içinde yer alan bakan çocukları nedeniyle, ilgili bakanlar istifa etmişti. Daha sonra kabinede 10 bakan değiştirildi. Yolsuzluk ve Rüşvet Soruşturması’yla ilgili gelişen en önemli olay ise soruştuma dosyasının soruşturmayı yürüten Savcı Muammer Akkaş’ın elinden alınması oldu. Soruşturmanın yeni savcıları da bugün belli oldu. Buna göre soruşturma İstanbul Terörle Mücadele Başsavcıvekili Oktay Erdoğan ile savcılar İdris Kurt, İrfan Fidan, Fuzuli Aydoğdu ve İsmail Uçar tarafından yürütülecek. Soruşturmanın yeni savcılarından Oktay Erdoğan‘ı sizlere tanıtmak istiyoruz. Oktay Erdoğan Kimdir?

Oktay Erdoğan Kimdir?
Oktay Erdoğan Kimdir?

Oktay Erdoğan Kimdir?

Oktay Erdoğan, İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili görevindedir. Tokat’ın Reşadiye ilçesinde doğan Oktay Erdoğan, 1984 yılında İstanbul Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Bir dönem Bakırköy Cumhuriyet Savcısı olarak görev yapan Erdoğan, aynı zamanda Bakırköy Kadın ve Çocuk Ceza İnfaz Kurumu’nda çalıştı.

Savcı Oktay Erdoğan‘ın Çocuk Hakları, İnfaz Hukuku & Eski ve Yeni Mevzuata Göre ve Para Cezaları ve İnfazı / Karşılaştırmalı İçtihatlı isimli yayınlanmış 3 kitabı bulunmaktadır.

Savcı İdris Kurt Kimdir?, Savcı İrfan Fidan Kimdir?, Savcı Fuzuli Aydoğdu Kimdir?, Savcı İsmail Uçar Kimdir? sitemize ekleyeceğiz.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here