Okullar Haftada 6 Gün mü Olacak?

0
121 okunma
Okullar 6 Gün mü Olacak
Okullar 6 Gün mü Olacak

Böyle bir başlık atmayı aslında istemezdik. Neden diye sorarsanız bir sorunun cevabı belliyse bu konuda yazı yazmak çok da anlamlı gelmiyor. Ancak sosyal paylaşım sitesi Twitter’da ortaya atılan “Okullar 6 Gün Oluyor” dedikodusunu görünce bu yazıyı yazmaya karar verdik. Okulların 6 gün olması çok gereksiz ve saçma bir durum. Zira dünyanın her yerinde eğitim zamanı haftanın 5 günüdür ve de bu zaman yeterlidir. Peki bu “Okullar 6 Gün Oluyor” dedikodusu nereden ve nasıl çıktı. İşte bu konuda detaylı bilgiyi yazının devamında bulabilirsiniz.

Okullar 6 Gün mü Olacak
Okullar 6 Gün mü Olacak

Okullar Haftada 6 Gün mü Olacak?

#Okullar6GunOluyor etiketi Twitter’da Türkiye gündeminde çok hızlı şekilde yayıldı ve bir anda TT (Trending Topics) listesinin zirvesine yükseldi. Twitter’ı bilmeyenler için konuyu biraz açalım. Twitter’da bir başlığın TT olması hiç de sanıldığı kadar zor bir şey değil. Zira bu konuda ücretli hizmet veren birçok şahıs ve firma mevcut. Bir şekilde tweet atma yetkisini ellerinde bulundurdukları birçok hesaptan aynı anda atılan bir tweet haliyle TT listesine giriveriyor. Ayrıca TT listesine giren başlığa öyle ya da böyle diğer kullanıcılar da tweetlerinde yer vererek destek oluyor. İşte #Okullar6GunOluyor etiketi de Twitter’da bu şekilde gündeme yerleşmiş oldu.

Twitter’dan sonra ise arama motoru Google’da yoğun bir şekilde araştırmalar yapılıyor, konunun gerçekliği araştırılmaya başlanıyor. Hal böyle olunca internetteki haber ve blog siteleri de kullanıcıların ilgiliyi konuya olan yoğun taleplerini değerlendirmek için konuyla ilgili haberler yayınlamaya başlıyorlar.

Sonuç olarak okulların 6 gün falan olacağı yok. Bu da yine bir Twitter efsanesi olarak internet tarihine gömülen bir başka konu oluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here