Özcan Deniz’in Yeni Filmi Bab-ı Esrar mı?

0
78

Bugün bir gazetenin internet sitesinde “Özcan Deniz Aradığı Gerçek Sarışını Buldu” başlıklı bir haber okudum. Haberin başlığı ilk bakışta Özcan Deniz‘in aşk hayatıyla ilgili olduğu izlenimini verse de, içeriğini okuyunca Özcan Deniz’in yönetmenliğini ve oyunculuğunu yapacağı yeni filmi için kendisine sarışın bir rol arkadaşı aradığını anladım. Evim Sensin filmi ile başarılı bir gişe yapan Özcan Deniz, yeni sinema filmi için şu sıralar Kanal D’de yayınlanan İntikam dizisinde oynayan güzel oyuncu Yasemin Allen’i uygun görmüş. Haberde Özcan Deniz’in üzerinde çalıştığı yeni film hakkında da bazı detaylar verilmiş.

Özcan Deniz

Bu detaylara göre Yasemin Allen filmde Londralı bir avukatı canlandıracak, çekimlerin yarısı Londra’da yarısı ise Anadolu’da bir şehirde yapılacak. Filmin konusu ise aşk ve kan olacak. Bu birkaç detayı birleştirince aklıma geçen sene okuduğum Ahmet Ümit romanı olan Bab-ı Esrar geldi.

Yasemin Allen

Bab-ı Esrar, merkezi Londra’da bulunan bir sigorta şirketinin avukatlığını yapan Karen’in, müşterileri olan ve Konya’da faaliyet gösteren bir otelde çıkan yangını incelemek üzere, Londra’dan Konya’ya gelmesi ile başlayan olayları konu alıyor. Kitapta Şems-i Tebrizi‘nin cinayeti ve ilahi aşk öğelerinin üstünde durulduğunu da düşününce, Özcan Deniz’in yeni filminin Bab-ı Esrar olabileceği fikrine kapılmadan edemedim. Tabi bu düşünce sadece bir varsayım. Özcan Deniz’in yeni filminin ne olacağını bekleyip göreceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here