Ozon Terapi ile Depresyon Tedavisi ve Diğer Faydaları!

0
75

Merhaba sevgili okurlarımız; yaşamımız, her nefes alışverişimiz ve organlarımız için şüphesiz en önemli madde oksijendir. Oksijensiz soluk alamayız, yaşamsal fonksiyonlarımız sona erer. Vücudumuzdaki tüm dengeyi sağlayan, düşüncelerimizi, dengemizi oluşturan organ beynimiz için de olmazsa olmaz öge olan oksijen, eksikliğinde çeşitli hastalıklara neden olabilir. Her soluğumuzda vücudumuza aldığımız oksijenin yaklaşık olarak %25’ini beynimiz kullanır. Yeterli oksijen almadığımızda organ fonksiyonlarını yapmakta zorlanır, vücut yönetimi sekteye uğrar, kendimizi zinde hissedemez, bedensel yorgunluğumuz artar. Peki bizler beynimize nasıl oksijen eksikliği yaşatıyoruz? En önemli neden hayatımızdan bir türlü eksik olmayan “stres“. Sınav stresi, evlilik stresi, iş stresi, çocuk stresi derken bu tamlamaların sonu gelmiyor. Bir diğer oksijen eksikliği ise sigara kullanımıdır. Sigara kullanma yaşının artık oldukça düşük olduğu ülkemizde insanlarımızın bir çoğu vücudunu oksijensiz kendisini ise sağlıksız hale getiriyor. Stres konusu oldukça önemli ve geniş bir konu fakat bu yazımda bahsedeceğim konuyla bağı çok fazla. Öncelikle bu yazımın konusu depresyon tedavisi. Sevgili okurlarımız depresyon tedavisinde yenilikçi bir yöntem olan ozon terapiyi sizlere tanıtacağız.

Ozon Terapi nelere iyi gelir
Ozon Terapi nelere iyi gelir

Günlük yaşamımızda ve son yıllarda çok sık duyduğumuz depresyon kelimesi aslında küçümsenecek bir rahatsızlık değildir. Önemsiz gibi görünen ama hayatı felç eden bir psikolojik sorundur. Bizler için basitçe depresyon ne demektir? Kısaca yoğun strese bağlı olan bir mutsuz hissetme durumudur.

Sözü ozon terapiye getirirsek: Ozon terapinin çok yararlı etkileri vardır. Bu tedavi beyne giden oksijen miktarına artıran bir tedavi yöntemidir. Depresyonda olan hastalar ozon terapi tedavisi gördüklerinde kendilerini daha zinde hissederler, uyku düzenleri normale döner, yorgunluk kelimesini unuturlar, enerjik olurlar, konsantrasyonları artar, onları huzursuz eden düşüncelerden uzaklaşırlar.

Depresyon, anksiyete ve panik atak rahatsızlıkları geriler, hasta kendini iyi hisseder. Stressiz yaşam için sizleri kötü etkileyecek düşüncelerden, kişilerden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Sevgili okurlarımız eğer ozon terapi tedavisi olmak istiyorsanız mutlaka psikoloğunuza veya psikiyatristinize danışmalısınız. Stressiz günler dileriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here