Ramazan Akyürek Kimdir?

0
106

17 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu sırasında İstihbarat Daire Başkanı olarak görev yapan, operasyon sonrası birçok emniyet mensubu ile birlikte görev yeri değiştirilen Ramazan Akyürek, “Bazı gizli bilgi ve belgeleri usulsuz imha etmek ve sızdırmak” suçlamasıyla açığa alındı. Ramazan Akyürek açığa alındığını dün akşam saatlerinde evine giden ve silahı ile kimliğine el koyan polislerden öğrendi. Peki Ramazan Akyürek Kimdir? Detaylı bilgi haberin devamında.

Ramazan Akyürek kimdir
Ramazan Akyürek kimdir

Ramazan Akyürek Kimdir?

Ramazan Akyürek, hakkında geçmişte çıkan haberlere göre, Gülen Cemaati’nin Emniyet’teki en yetkili isimlerinden biri olarak biliniyordu. Hrant Dink davasında ihmal suçlamasıyla açığa alınması kararı çıkmış ancak bu karar daha sonra iptal edilmişti.

Ramazan Akyürek Trabzon Emniyet Müdürlüğü görevini yaparken Trabzon’da birçok faili meçhul cinayet işlendi. İşlenen bu cinayetlere rağmen Akyürek, terfi edere Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Dairesi Başkanı olarak atandı.

Ramazan Akyürek Döneminde Trabzon’da Yaşanan Olaylar ve İşlenen Cinayetler

  • 2004 yılında McDonald’s bombalandı.
  • 29 Kasım’da KTÜ Öğretim Üyesi Doç. Hicabi Cındık öldürüldü.
  • 7 Ocak 2005’te yine KTÜ’den Prof. Dr. Sadettin Güner ve üç yaşındaki oğlu çapraz ateşle öldürüldü.
  • 6 Nisan 2005’te TAYAD üyeleri yüzlerce kişi tarafından linç edilmek istendi.
  • 19 Ocak 2006’da Kürt işçilerin gittiği bir kavheye molotof kokteyli ile saldırı oldu.
  • 5 Şubat 2006 tarihinde ise Santa Maria Kilisesi’nin rahibi Santoro 16 yaşında bir lise öğrencisi tarafından öldürüldü.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here