Rapor Parası Nasıl Alınır? (Sorgulama)

11
339
Rapor Parası Sorgulama

Halk arasında rapor parası olarak bilinen SGK İş Göremezlik Ödemesi, herhangi bir rahatsızlıktan dolayı doktor raporu alarak işine devam edemeyenlere SGK tarafından ödenen ücrettir. Rapor parası sigortalı hak sahibine doktor raporunda belirtilen gün sayısına göre ödenir. Rapor parası, raporu SGK’ya teslim ettikten sonra yaklaşık 45 gün içerisinde sigortalıya ödenir. SGK rapor paralarını Ziraat Bankası aracılığıyla sigortalı hak sahibine öder. Rapor parası nasıl alınır? Rapor Parası Sorgulama nasıl yapılır?

Rapor Parası Nasıl Alınır?

İş Göremezlik Ödemesi (Rapor Parası), doktor raporunu İl veya İlçe merkezindeki SGK birimine teslim ettikten sonra, yaklaşık 45 gün sonra alınabilir. Rapor parası Ziraat Bankası aracılığıyla TC kimlik numarası beyan edilerek alınabilir.

Rapor Parası Sorgulama

Sigortalı hak sahibi doktor raporunu SGY’ya teslim ettikten sonra alacağı ödemenin miktarını, SGK İş Göremezlik Ödeme Sorgulama sayfasından öğrenebilir.

SGK İş Göremezlik Ödeme Sorgulama sayfasına ulaşmak için alttaki resmi tıklayabilirsiniz.

RAPOR PARASI SORGULAMA

Rapor Parası Sorgulama

11 YORUMLAR

  1. ayın 11 nde para bankaya aktarılıyor 12 sınde almaya gıdıyorum banka gorunmuyo odeme yok dıyor 13 ve 14 u cumartesı pazar 15 ınde gıdıyorum odemeler 8 ıle 14 arası denıyor para o hafta emanete alınıyor sayın sgk sız bızımle dalgamı gecıyosunuz bırakın kardesım benım param kalsın bankada emanette ne sıze nasıl guveneyım para almayın dıye yırtınıyosunuz ama vermeye gelınce bın ıskence sacma sapan bır kurulus kınıyorum sızı…

    • selahattin bey aynı sorun aynı şekilde bu ay benim başıma geldi ve param şu an emanette görünüyor. bu para nerden alınacak bankadan mı yoksa sgk lardan mı? resmen iki kuruş için bizi uğraştırıyorlar dalga geçiyorlar.

  2. Arkadaşları çözüm yolunu buldum. Bulunduğunuz ilin Sosyal Sigorta Kurumunu arayın ve emanete alınan paranın hesabınıza yatmasını isteyin ve telefonda işlem yapıyorlar. 2 iş günü içerisinde meblağ hesabınıza yatırılacaktır.

  3. Ben de rapor paramı alamayanlardanım. Bulunduğum ilçede SGK kurumuna gittim ve iki defa aradım 8’ine kadar beklememi söylediler, hala bekliyorum üzerinden 3 ay geçti. Burhan Bey, memurların iş güzarlığı mı bu?

  4. Kadriye hanım Ziraat Bankası hesabınız varsa paranızın hesabınıza aktarılmasını söyleyin. Eğer yoksa bankaya gönderimini rica edin ve kimliğinizle birlikte ayın 8i ile 14ü arasında çekebilirsiniz. Bulunduğunuz ilin SGK Müdürlüğü’ne telefon ederek bu işlemleri halledebilirsiniz.

  5. Burhan bey ilginize teşekkür ederim. İl müdürlüğünü de aradım “bizimle bir ilgisi yok, ilçedeki muhasebenin işi” dediler. İlçedeki telefona cevap veren yok. Alo 170’i aradım bekliyorum, Bu ülkede akıl sağlığının yerinde kalması mucize galiba.

  6. benm analık param yattı fakat bu parayı çekemedim.şu an emanete alındı görünüyor.bunun saklanma süresi nedir.ne zamana kdr çekmem gerekir ve nasıl çekeceğim

  7. Sgk rapor parasını onlıon uzerınden yollandı ıse en gec 1 hafta veya 2 hafta sonunda hemen yatırıyor. yatırınana para sayet bellı bır ay ıcerısınde cekılmedıgı taktırde o parayı sgk gerı cekmektedır ve emanete alınmıstır yazmakta onuda ılınızde bulunan sgk il mudurlugune gıderekten cozulmektedır veya numarasını bılıyorsanız yatırıyor oda en fazla 1 veya 2 hafta buluyor gene rapor parası en fazla bıldıgım kadarı 5 sene emanette kalıyor sonrasında devlete gıdıyor cekılmeyenler

  8. Benimde param kaldı bir sene oldu almayı unutmuşum saçmalık alo170 üç defa aradım halledemediler sıkıldım hani nerde emanet ne saçmalık bankada kalsın incilerimi dökülür bende kınıyorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here